Raidījuma skanēšanas laikā variet sazināties, zvanot uz tālruņa numuriem 67222888, 67225599, kā arī aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Lai uzlabotu veselību, ne vienmēr nepieciešams lietot zāles. Iespējams, pietiks ar ikdienas ēšanas paradumu un diētas maiņu. Protams, ka šādā gadījumā nepieciešama speciālistu konsultācija, bet to vislabāk var sniegt ģimenes ārsts, sadarbībā ar uztura speciālistu. Vai un kā šāda sadarbība notiek?

Uztura speciāliste klīnikās “EGV” un “Vivendi” Eva Kataja raidījumā Kā labāk dzīvot atzīst, ka paradums meklēt uztura speciālista palīdzību cilvēkiem pamazām veidojas. Tas vairāk raksturīgi jaunākiem cilvēkiem. Apmēram 50 – 60 gadu vecumā cilvēki ierodas ar ģimenes ārsta nosūtījumu, jaunāki cilvēki mēdz paši ierasties, lai pārrunātu uztura paradumus un to maiņas nepieciešamību.

Ģimenes ārsts veselības centru apvienībā “Elite” Ingars Burlaks atzīst, ka nepieciešamība pēc dietologa veselības uzlabošanā ir milzīga, tajā pašā laikā viņš min, ka jautājums par ģimenes ārsta un uztura speciālista sadarbību arvien pieklibo.

Diētas ārste, Rīgas Stradiņa universitātes studiju programmu Uzturs un Uzturzinātne izveidotāja un vadītāja, Latvijas Diētas un uztura speciālistu asociācijas prezidente Lolita Neimane atzīst, ka ģimenes ārsta un uztura speciālista sadarbība ir nozīmīga. Turklāt jārēķinās, ka pirmā vizīte pie dietologa vai uztura speciālista aizņems vismaz stundu, lai izprastu un izzinātu cilvēka ēšanas paradumus. Saistībā ar sadarbību ar ārstiem, Neimane grib uzslavēt traumatologus-ortopēdus. Tāpat laba sadarbība ir ar ginekologiem.

Neimane arī atklāj, ka Veselības ministrija strādā, lai būtu uztura speciālisti, kas sniegs valsts apmaksātus pakalpojumus.

Kataja ir gandarīta, ka procesā ir ieviest arī kā valsts apmaksātu pakalpojumu, jo tas varētu būt viens iemesls, kas attur apmeklēt. Šobrīd vizīte pie uztura speciālista ir maksas pakalpojums. Un vizītes būs regulāras, ar vienu reizi nepietiks.