Raidījuma skanēšanas laikā variet sazināties, zvanot uz tālruņa numuriem 67222888, 67225599, kā arī aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Neziņa. Nav cita vārda, kā raksturot to, kas notiek tūrisma nozarē. SARS2 koronovīrusa globālās epidēmijas radītās sekas šobrīd ietekmē miljoniem cilvēku, arī Latvijas iedzīvotājus, kuri ir spiesti koriģēt savus šīgada ceļojumu plānus, vai pat tos atcelt pavisam. Raidījumā Kā labāk dzīvot skaidrojam, kā finansiāli pasargāt sevi, ja tomēr nolemts doties ceļojumā, un kādās situācijās var cerēt uz kompensāciju un kādās nē. Raidījuma viesi: Patērētāju tiesību aizsardzības centra vadītāja Baiba Vītoliņa un Latvijas Apdrošinātāju asociācijas prezidents Jānis Abāšins. Pa tālruni sazināmies ar Latvijas Tūrisma Aģentūru asociācijas prezidenti Ingu Kavacu, kas raksturo situāciju nozarē. Sazināmies arī ar “AirBaltic” pārstāvi Lāsmu Ozoliņu, kura skaidro, kur iegūt informāciju par atceltajiem lidojumiem un kādas ir iespējas atgūt līdzekļus, ja cilvēki atsakās no iepriekš rezervētā lidojuma.

“Normatīvie akti šādu situāciju nav paredzējuši. Šādu ārkārtējo situāciju, kurā ir teju visa pasaule, neizdosies tikai vienai pusei par labu atrisināt,” vērtē Baiba Vītoliņa, analizējot pasaulē notiekošo un vērtējot cilvēku satraukumu saistībā ar rezervētiem lidojumiem un viesnīcām.

Šobrīd ir ļoti sarežģīts lēmums doties vai nedoties ceļojumā uz kādu valsti. Skaidrs, ka cilvēki būs piesardzīgi ceļojumu sakarā arī tad, kad situācija norimsies. Nav padomu pilnīgai drošībai. Drošākais risinājums šobrīd ir neceļot.

Jānis Abāšins norāda, ka apdrošinātāji ir dažādi un arī viņu noteikumi ir dažādi. Kamēr “Covid-19” bija epidēmija, tā bija ārkārtēja situācija dažiem apdrošinātājiem, tagad, kad ir noteikts, ka ir pandēmija, visi apdrošinātāji saka, ka tas ir “force majeure” (nepārvarama vara). Taču ir apdrošinātāji, kas saka, ja polise iegādāta pirms, mēs uzskatām, ka segums ir spēkā, jo nevarēja zināt, kāda būs situācija.

“Tie, kas pērk šodien polisi ceļojumam, kas sākas rīt, un pirmdien grasās paziņot, ka nekur nedosies, tur gan apdrošinātājs nebūs līdzētājs,” atzīst Abāšins.

Ieteikums ir rūpīgi lasīt apdrošināšanas noteikumus un uzdot jautājumus katram konkrētam apdrošinātājam, ja arī vasarā turpināsies pandēmija, jo daudzi jau iegādājušies biļetes, rezervējuši viesnīcas.

Daļa apdrošinātāju teiks, ka kaut ko sedz, daļa teiks, ka tā ir pilnīgi nepārvarama vara.

Tie, kas rezervējuši ceļojumus uz vasaras periodu, pagaidām nogaida.

 

.