Līgo vakars un Jāņu diena – tas patiesi ir gada reibinošākais brīdis, tomēr, lai svinēšana nepārvērstos rūgtumā, jāatceras par savu un līdzcilvēku drošību – jo īpaši tas attiecas uz atbildīgu braukšanu. Kā izvērtēt, vai varam doties ceļā un kad labāk ļaut braukt citam, raidījumā Kā labāk dzīvot atgādina Ceļu satiksmes drošības direkcijas pārstāve Ieva Bērziņa, Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis un narkoloģe Ilze Maksima.

CSDD jau 19 gadu stāsta un atgādina, ka reibums un auto vadīšana ir nesavienojamas lietas.

"Gribam, lai Jāņi būtu mierīgi, lai visi atgrieztos mājās nosvinējuši un laimīgi. Svinam svētkus un tikai tad braucam ar auto," norāda Ieva Bērziņa.

Ceļu policija aktīvi strādās Jāņos, lai arī situācija ir pēdējos gados mainījusies uz labo pusi un traģisku negadījumu ir mazāk.

"Bieži ir autovadītāji, kuri nav pietiekami izgulējušies pēc ballešanas un nonāk policijas uzmanības lokā," atzīst Normunds Krapsis.

"Alkohols ietekmē uz centrālo nervu sistēmu un cilvēka spēju adekvāti vērtēt to, ko viņš var. Tāpēc svarīgi domāt un runāt savlaicīgi par to, kā svinēšu svētkus, cik daudz varēšu iedzert, cik esmu atpūties vai noguris pirms svētkiem. Protams, zelta vidusceļš ir tas, ka cilvēks izvēlas alkoholu nelietot," skaidro Ilze Maksima.

Svarīgi ir domāt par to, cik daudz lietošu alkoholu, vai tas būs pie maltītes. Par to svarīgi domāt skaidrā prātā un vienam, nevis ar draugiem ballītē, kur nostrādā dažādi citi emocionāli faktori.

Tuvojoties svētkiem CSDD sadarbībā ar grupu “Bermudu Divstūris” uzsāk kampaņu “Ballējam – izguļam”. Tās ietvaros mūziķi ir izveidojuši šūpļa dziesmu, kas atturēs bravurīgos autovadītājus no sēšanās pie stūres reibumā.