No 6.decembra Ceļu satiksmes drošības dienests (CSDD) organizē kampaņu "Visu uzmanību ceļam!", lai aktīvāk pievērstu autovadītāju uzmanību tam, cik svarīgi ir nenovērst uzmanību pat uz sīkumiem un laicīgi sagatavoties braucienam, pirms uzsākt braucienu, nevis darīt paralēli lietas tā laikā.

Gandrīz trešdaļa ceļu satiksmes negadījumu Latvijā ir saistīta ar autovadītāju neuzmanību, atrodoties pie automašīnas stūres. Kas novērš mūsu uzmanību un kā šo faktoru ietekmi mazināt, interesējamies raidījumā Kā labāk dzīvot.

CSDD Komunikācijas departamenta vadītāja Ilze Šipkēvica norāda, ka galvenie uzmanības zagļi pie stūres ir viedtālruņu lietošana, citi pasažieri un mājdzīvnieki novērš uzmanību. Vēl aktuāla ir ēšana pie stūres.

Trīs aspekti ir svarīgi, kāpēc notiek negadījumi – autovadītājs un viņa uzvedība, ceļš un transporta līdzeklis. Pie mazākās kļūdas var notikt negadījums, avārijas var gadīties gan jauniem vadītājiem, gan pieredzējušiem.

Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Juris Jančevskis atzīst, ka tālruņu, viedierīču lietošana pie stūres turpinās, atvien vairāk auto vadītāju tiek saukti pie atbildības par to.

"Drošas braukšanas skolas" direktors Jānis Vanks piekrīt, ka viedierīces ir liela problēma, kas novērš vadītāju uzmanību. Pat sniegputeņa laikā cilvēki pamanās izmantot viedierīces pie stūres.

„Jo modernākās ir mūsu automašīnas, jo pašas vairāk dara cilvēku vietā, jo vairāk rodas vēlme laiku atvēlēt kam citam. Veselais saprāts un atbildība nav atcelts, bet automašīnas mūs izlutina,” vērtē Jānis Vanks.

Mašīnas multimedialitāte ir viens no šādiem aspektiem. Kā vēl vienu aspektu, kas novērš vadītāja uzmanību, Vanks min sarunas ar pasažiem.

Apdrošināšanas kompānijas „BALTA” Transporta risku parakstīšanas pārvaldes vadītājs Kristaps Liecinieks stāsta par kampaņu, kas brīdina par meža dzīvniekiem, kuri var izskriet uz ceļa. Šādu gadījumu skaits pieaug.