"Ja cilvēks ieies pļavā, ja izdosies ievilināt, daba pati pārējo pati paveiks," pārliecināta projekta "GrassLIFE" vadītāja Inga Račinska.

Dabā viss notiek joprojām …var iebrist pļavā un dziļi, dziļi ieelpot, jo daba neko nav atcēlusi. Par dabisko pļavu atjaunošanu un Latvijas dabas fonda aktivitātēm interesējamies raidījumā Kā labāk dzīvot. Stāsta projekta "GrassLIFE" vadītāja Inga Račinska, projekta "GrassLIFE" eksperte Baiba Strazdiņa, entomologs un sīkbūtņu pasaules pazinējs Voldemārs Spuņģis. Pieredzē dalās kampaņas "Daba neko nav atcēlusi!" pasākumu apmeklētājs Marģers Majors.

Inga Račinska norāda, ka Latvija ir zaļa, bet īstu dabisko pļavu Latvijā ir palicis maz, tikai 0,7% no Latvijas teritorijas, tāpēc arī Latvijas Dabas fonds aizsāka projektu "GrassLIFE". Viena no aktivitātēm projekta ietvaros šovasar ir kampaņa “Daba neko nav atcēlusi!”.

“Kampaņa ir tieši par to – ievest cilvēku pļavā. Parādīt, ka pļavā viss notiek, tā ir tik skaista, brīnišķīga un tajā var atrast gan drāmu, gan mieru, gan krāsas, gan skaņas," atzīst Inga Račinska.

"Pļavā ar atrast pilnīgi visu, bet vajag iekāpt pļavā, vajag dot iespēju pļavai sevi izklaidēt. Šī kampaņa domāta, lai palīdzētu cilvēkam ieiet pļavā, iedot rokā rīkus, lai viņš ieraudzītu pļavu un visu, kas tajā notiek.”

Kampaņas “Daba neko nav atcēlusi!” ietvaros notiek ultraziedēšanas maratons, kukaiņu mīlas festivāls, izrāde “Mobilais ganāmpulks”, gājieni dabā kukaiņus skatīt, pļavas putnu dziesmas var klausīties "spotify" un katrs var tās iemācīties.

Plašāka informācija par kampaņas aktivitātēm pieejama Latvijas dabas fonda "facebook" lapā vai "GrassLIFE" mājas lapa.