Raidījuma skanēšanas laikā varat sazināties, zvanot uz tālruņa numuriem 67222888, 67225599, kā arī aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.
Glāzes no stikla pudelēm, ūdens necaurlaidīgs deķis piknikam no polietilēna maisiņiem un pašdarināta vaskadrāna - zaļi domājošo untumi vai patīkama nodarbe, lai sagatavotos piknikam? Studija raidījuma Kā labāk dzīvot laikā ir pārtapusi par īstu radošo darbnīcu. Raidījumā viesojas stikla māksliniece Martu Ģibiete, tekstila māksliniece Annele Slišāne un biedrības "homo ecos:" pārstāve Elīna Pekšēna.
Tekstilmāksliniece Annele Slišāne strādā ar dažādiem materiāliem – viņa auž tik iecienītos lupatu deķus ne tikai no auduma pārpalikumiem, bet arī no dažāda iepakojuma, kas tik dāsni paliek pāri ikvienā mājsaimniecībā - iepirkumu maisiņiem, maizes maisiņiem, no materiāla, no kura ir izgatavoti kamīnmalkas maisi, utt.
Annele Slišāne īsteno arī projektu, kura ietvaros uz Latvijas simtgadi iecerējusi noaust 100 paklājiņus – katru no sava materiāla. 42 dažādi paklājiņi jau ir gatavi.
Marta Ģibiete strādā ar stiklu un rāda, ka no tukšas pudeles var pagatavot glāzes. Protams, lai taptu šāda glāze, kādas veido Marta Ģibiete, ir vajadzīgi ne tikai daži darba rīki, bet arī iemaņas, lai precīzi pārgrieztu pudeli. Tāpēc nevajag saskumt, ja pirmās pudeles tomēr saplīsīs. Tad no mazajiem gabaliņiem var veidot mozaīku. Marta Ģibiete arī atgādina par drošību, strādājot ar stiklu - lietot aizsargbrilles un cimdus.
Savukārt Elīna Pekšēna no auduma atgriezumiem un bišu vaska gatavo vaska drāniņu, kurā var ietīt pārtikas produktus, lai nav jāizmanto plastmasas iepakojums.
Ieteikt
Latvijas Radio aicina izteikt savu viedokli par raidījumā dzirdēto un atbalsta diskusijas klausītāju starpā, tomēr patur tiesības dzēst komentārus, kas pārkāpj cieņpilnas attieksmes un ētiskas rīcības robežas.
Pievienot komentāru
Pievienot atbildi
Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai X profilu!
Draugiem.lv Facebook X