Raidījuma skanēšanas laikā variet sazināties, zvanot uz tālruņa numuriem 67222888, 67225599, kā arī aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Jau vistuvākajā nākotnē darbs un darba saturs būtiski mainīsies. Dažas profesijas izzudīs, citas – parādīsies no jauna. Mainīsies arī veids, kā tiks īstenots tas vai cits profesionālais standarts. Par to, kādas pārmaiņas gaidāmas, cik radikālas tās būs un vai esam tām gatavi, spriežam raidījumā Kā labāk dzīvot.

Darba tirgus eksperte, “Eiro Personāls” vadītāja Evita Mackeviča vērtē, ka pagaidām lielas pārmaiņas darba tirgū nav jūtamas, tās notiek lēnām un pakāpeniski, bet tām jābūt gataviem.

"Jo plašākā diapazonā cilvēks attīsta savas kompetences, jo viņam būs lielāka spēja konkurēt darba tirgū, lielāka gatavība nākotnes tirgus pieprasījumam," bilst Evita Mackeviča.

"Līdzīgi kā sīpoliņš apaug ar mizām, līdzīgi būs ar cilvēku zināšanām, tās būs pastāvīgi jāpapildina un jāaudzē tā nākamā miziņa, lai apgūtu kaut jaunu."

Personāla atlases uzņēmuma “WorkingDay Latvia” vadītāju atlases speciālists un tirdzniecības nozares specializācijas vadītājs, ārsts psihoterapeits Andris Jansons uzskata, ka profesijas mainīsies, bet ir kādi četri virzieni, kas varētu būt

  • Noteikti paliks mūžīgā industrija – pārtikas ražošana. Cilvēki gribēs ēst un dzert, kamēr vien viņi būs. Šīs profesijas neizzudīs un būs vajadzīgi maiznieki, piena vedēji, varbūt viņi būs apgādāti ar smalkākām iekārtām nekā agrāk, bet viņi būs vajadzīgi.
  • Lai jebko uzbūvētu, vissmalkāko "gadžetu", iekārtu vai kosmosa kuģi, vajadzīgi ražošanas līdzekļi. Līdz ar to noteikti saglabāsies šo ražošanas ražošanas industrijas, lai radītu pasauli labāku un kvalitatīvāku.
  • Tas, ka attīstās digitalizācija, tas radīs daudzus jaunus pakalpojumus un produktus. Jautājums, kuri cilvēki tos ātrāk pieņems, attīstīs. Būs cilvēki, kas no viņām baidīsies tāpat, kā baidījās no tehniskajām revolūcijām agrākajos gadsimtos.
  • Paliks viena lieta, kas ir ļoti būtiska, no kuras cilvēki nekad mūžā neaizies, viņiem vajadzēs gan kultūru, gan atpūtu, gan izklaidi. Tas turpināsies.

Vēl Andris Jansons norāda, ka cilvēka radošums palielināsies, cilvēki būs daudz elastīgāki un varēs daudz labāk iekļauties visā.