Raidījuma skanēšanas laikā varat sazināties, zvanot uz tālruņa numuriem 67222888, 67225599, kā arī aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Spožas lentes, spilgts papīrs un koši dāvanu maisiņi – ne vienmēr tie ir ekoloģiski un ne vienmēr patiesi vajadzīgi. Kā dāvināt tā, lai neciestu daba un vide, un kādus alternatīvus dāvināšanas veidus izvēlēties, lai iepriecinātu, apsveiktu vai atbalstītu, interesējamies radījumā Kā labāk dzīvot.

Latvijas Dabas fonda pārstāve Liene Brizga-Kalniņa šajos svētkos aicina izvēlēties dāvanu, bez kuras nevar dzīvot. Tas ir ziedojums dabiskās pļavas atjaunošanai. Dabiskās pļavas ir apdraudēta dzīvotne, bez tām nevar dzīvot kukaiņi un augi.

Naudas izteiksmē ziedojums 15 eiro vērtībā ļauj atjaunot vienu kvadrātmetru dabiskās pļavas konkrētā pļavā. Turklāt ziedotājs saņems pretī kartīti, kur norādītas kvadrātmetra koordinātes un ar laiku to varēs apciemot.

Tā ir dāvana, bez kuras nespējam mēs paši dzīvot.

Baltijas vides foruma vides eksperte Līga Pakalna mudina dāvanām izvēlēties Latvijā radītas ekoloģiskās lietas, tas arī ir viens no veidiem, kā mazināt klimata pārmaiņas.

Tā kā ir balta skaista ziema šogad ārā, labāk dāvināt nevis mantas, bet kopīgas aktivitātes ārā. Un pats svarīgākais - dāvināt uzmanību un laiku saviem tuviniekiem.