Proktoloģija joprojām tiek uzskatīta par delikātu medicīnas nozari, tāpēc samērā bieži pacienti ar saasinātām veselības problēmām pie ārsta vēršas novēloti. Kādās situācijās un kā proktologs var palīdzēt, jautājam jomas ekspertiem raidījumā Kā labāk dzīvot. Stāsta Lāzermedicīnas klīnikas Proktoloģijas nodaļas vadītājs, ķirurgs, proktologs Aigars Mārtinsons un Lāzermedicīnas klīnikas ķirurgs, proktologs Ints Bruņenieks.

Proktologs ir dakteris, kas ārstē jebkuras taisnās zarnas slimības. Parasti tas ir ķirurgs, un proktoloģija ir ķirurģijas apakšnozare. Protams, ikvienas ārstēšanas pamatā ir saruna un izmeklēšana, skaidro Aigars Mārtinsons.

Ints Bruņenieks atzīst, ka proktoloģiskas saslimšanas cilvēkiem ir bieži sastopamas, vecumā pēc 50 gadiem kādas hemoroidālās saslimšanas var būt pat 50% cilvēku.

Proktologam ir arī liela loma onkoloģisko slimību diagnosticēšanā. Visbiežāk pie proktologa cilvēki vēršas ar sūdzībām par sāpēm, diskomfortu un asiņošanu anālā atveres apvidū. Tāpat liela proktoloģijas sadaļa ir vēderizejas traucējumi.