Kā darbojas digitālais Covid-19 sertifikāts, cik efektīvas ir vakcīnas pret jaunākajiem vīrusa paveidiem, skaidrojam raidījumā Kā labāk dzīvot.

Nacionālā veselības dienesta pārstāve Evija Štālberga skaidro, ka digitālais Covid-19 sertifikāts ir apliecinājums, kas palīdz apliecināt faktu, ka cilvēks ir vai nu vakcinēts pret Covid-19, vai pārslimojuši, vai veikts tests.

"Pietiek ar QR attēlu, ko lejuplādējam savā viedierīcē un uzrādām. Tāpat to ir iespēja izdrukāt un uzrādīt papīra formātā un ņemt līdzi kabatā drošībai, jo mēdz gadīties, ka telefons izlādējas vai nav interneta savienojuma un nav iespējas uzrādīt attēlu viedierīcē," atzīst Evija Štālberga.

Ja plānots brauciens ārpus Latvijas vai doties uz pasākumu, tādos gadījumos iesaka ņemt drukāto versiju līdzi.

Līdzi noteikti jāņem arī personu apliecinošs dokuments, kur norādīts vārds, uzvārds un personas dati. Lai cilvēkiem, kas veiks pārbaudi, būtu iespēja pārliecināties, ka sertifikāts ir tieši konkrētā cilvēka dokuments.

Rīgas Stradiņa universitātes profesore Bioloģijas un mikrobioloģijas katedras vadītāja Juta Kroiča un ģimenes ārsts, Lauku ģimenes ārstu asociācijas pārstāvis Ainis Dzalbs skaidro arvien neskaidros jautājumus par Covid-19.