No 23. līdz  30. septembrim Eiropā un, protams, arī Latvijā risināsies sporta nedēļa, kuras būtiskākais mērķis ir palīdzēt mazkustīgākajai sabiedrības daļai uzsākt sportiskas aktivitātes. Par Latvijā plānotajiem pasākumiem un kāpēc ir tik svarīgi nepalikt malā, saruna raidījumā Kā labāk dzīvot. Piedalīties un kustēties aicina Latvijas sporta federāciju padomes Eiropas sporta nedēļas pasākumu koordinatore Aleksandra Švalkovska, sertificēta fizioterapeite, veselības zinātņu maģistre, centra "Concordia LL" vadītāja Liene Leske un aktīva uzņēmēja, #BeActive vēstnese Sarmīte Pīka.

Sarmīte Pīka dalās pieredzē, kas mudinājis pievērsties fiziskām aktivitātēm. To „piespieda dzīve”. Lai pievērstu sportiskām aktivitātēm, ir jāpiespiežas.

„Nevis meklēt risinājumu farmācijā, bet savā attieksmē pret kustībām,” atzīst Sarmīte Pīka.

Viņa norāda, ka jākustas katru dienu. Sarmīte Pīka izvēlas velosipēdu, dienā nobraucot ap 10 kilometriem.

„Tam ir jāatliecina stunda, bet, ja tas ir izdarīts, diena ir daudz produktīvāka, tu izdari daudz vairāk savā ikdienā un tas uzlabo omu, asinsriti. Varētu stāstīt daudz,” bilst Sarmīte Pīka.

Liene Leske piekrīt, ka ir jāmaina domāšana, lai pievērstos fiziskām aktivitātēm. Tiem, kuri godīgi atzīst, ka vingrošanai un kustībām veltīs vien dažas minūtes dienā, viņa iesaka vingrinājumus, „kamēr uzvārās tējkanna”. Tā nosaukums ir „Buratīno” un tajā iekļautas vairākas muskuļu grupas. Tas neprasa sporta tērpu un to var izpildīt 2 – 3 reizes, kamēr uzvārās ūdens tējai vai kafija satek krūzītē no automāta.

Nostājas pie sienas, mazliet iesēžas ceļos, bet viss ķermenis paliek pie sienas (tikai nevajag spiest, ja ir izmaiņas krūšu daļā, tas nav pareizi), pēdas pussoli no sienas atvirzīt, rokas uz priekšu saliektas 90 grādu leņķi un izpilda rotācijas kustības, mēģinot ar apakšdelmiem pieskarties sienai.