Tumsa un rudenīgi laika apstākļi noteikti nenāk par labu autovadītājiem, pārvietojoties no punkta A uz punktu B. Bet kāda ir drošas braukšanas formula rudenī un ziemā, to raidījumā Kā labāk dzīvot atklāj Ceļu satiksmes drošības direkcijas Statistikas daļas vadītājs Juris Kreicbergs un "Drošas braukšanas skolas" direktors Jānis Vanks.

"Diapazons ir ļoti plašs, katram jājūt, ko izmantojam. Nav perfektas riepas visiem ceļa apstākļiem. Līdz ar tāpat jārēķinās, kas konkrētā brīdī automobilim ir, atbilstoši, protams, normatīvajiem aktiem, ko drīkst lietot," norāda Juris Kreicbergs.

Viņš norāda, ka sniega apstākļos riepas vecumam nav tik liela nozīme, bet gan kārtīgam protektoram, nobraukumam.

"Uz ledus vecumam būs lielāka nozīme, sniegā - mazāk," norāda eksperts.

Gan pie ziemas riepām pēc maiņas, gan noteikti pie braukšanas apstākļiem, kad ir uzsnidzis sniegs un veidojas apledojums, ir jāpierod.

"Arī es ziemas sākumā nejūtos simtprocentīgi drošs uz ceļa, bet pavasarī man sniegs vairs netraucē uz ceļa," atzīst Jānis Vanks.

Juris Kreicbergs piebilst, ka arī pēc pamēģināšanas nevajag sajusties pārdroši.

"Labāk ir sajust, kas notiek ar automobili, bet tas pilnu drošību nedod. Reizēm labāk ir nobīties, ka - opā, es netieku ar visu galā, nekā teikt - es tagad ar visu tiku galā," komentē Juris Kreicbergs.