Lai vīrusa izplatība būtu minimāla un to ierobežotu, vairāki drošības pasākumi veikti arī Latvijas lielveikalos.

“Svarīga ir cilvēku līdzatbildība, lai ievērotu noteiktos ierobežojumus,” atzīst “Maxima” Latvija pārstāve Liene Dupate
raidījumā Kā labāk dzīvot. Viņa skaidro, ka šobrīd aktuāli trīs darbības virzieni - darbinieku un klientu drošība, pārtikas nepārtrauktu pieejamība un zemas cenas.

Dupate norāda, ka līdz nedēļas beigām plāno ieviest visos veikalos Latvijā organiskā stikla aizsargbarjeras starp kasieri un klientu, būs arī stikla aizsargķiveres darbiniekiem, kas strādā pašapkalpošanās kasēs. Norobežojušie pasākumi divu metru rādiusā sociālās distancēšanās ierobežošanai vietās, ko pircēji apmeklē vairāk.

Tāpat ir pārttraukta akciju reklamēšana medijos pārtraukta, lai cilvēki mazāk nāktu uz veikalu. Bet pie ieejas veikālā ir pieejami cimdi pircējiem.

Lielajos veikalos ir tikai ratiņi, lai veicinātu ievērot sociālo distancēšanos.

Līdzīgi ierobežojumi ir noteikti arī "Rimi" tīkla veikalos, apstiprina "Rimi Latvia" kategoriju departamenta direktors Milans Blūms. Viņš arī min aizsargbarjeru uzstādīšanu, cimdu pieejamību un uzlīmes veikalos uz grīdas, lai cilvēki ievērotu noteiktos sociālās distancēšanās ierobežojumus.

Uz klausītājas jautājumu, kāpēc "Rimi" veikalu tiklā strauji pieaugusi cena, piemēram, vistas gaļai, Blūms norāda, ka cenu pieaugums ir saistīts ar piegādēm. Ja cenu ir cēlis ražotājs izejvielai vai precei, tā izmainās arī veikalā.

Dupate skaidro, ka "Maxima" risinājums - ja ražotājs vai piegādātājs ceļ cenu, veikals meklē citus risinājumus, lai saglabātu iepriekšējo cenu.

Abu veikalu tīklu pārstāvji aicina arī iepirkties internētā un tā kā pasūtījumu skaits ir krietni pieaudzis, "Maxima" e-veikalā tas pieaudzis 7-8 reizes. Abi veikalu tīkli līdz ar to aicina arī pievienoties jaunus darbiniekus.

"Mums ir arī izstrādāts līgums, ka varama "aizņemties" darbinieku no citām kompānijām, esam uzrunājuši tieši ēdināšanas, viesnīcu, aviācijas nozares, ka esam gatavi ņemt darbā uz laiku," skaidro Dupate.

Tiesa, šis pakalpojums ir vairāk pieejams Pierīgas reģionā.

Runājot par izmaiņām sabiedriskā transporta kustībā un drošības pasākumiem, "Pasažieru vilciena" pārstāve Agnese Līcīte norāda, ka vilcienu kustībā šobrīd izmaiņu nav. Vilcienos arī pastiprināti ievēro drošības pasākumus, pastiprināti dezinficē ar etanolu saturošiem līdzekļiem.

AS "Rīgas Starptautiskā autoosta" valdes loceklis Jānis Briedītis skaidro, ka ir atcelti starptautiskie reisi, kā arī daži reģionālie reisi. Pasažieru plūsma Rīgas autoostā ir samazinājusies.

Par izmaiņām sabiedriskā transporta kustībā Latvijā un arī Rīgā, klausies arī raidījumā Pēcpusdiena.