Tur, kur satiekas dižjūr' un mazjūr', atrodas Dundagas novads, kas šogad svin savu 150 jubileju! Slīteres Zilie kalni, līvu ciemi, Kolkas rags, Dundagas pils, augu valsts ar unikāliem eksemplāriem un vēl daudz kas cits, satilpst nepilnos 676 kvadrātkilometros novada teritorijas.

Slīteres Nacionālajā parkā, Līvu krastā un visā Dundagas novadā – no kalna arājiem līdz piekrastes zvejniekiem! – jau astoto gadu pēc kārtas notiks Slīteres ceļotāju dienas. Šogad tas būs 3. un 4. jūnijā. Šogad Dundagas novads svin 150 gadu jubileju. 1867. gadā tika izveidota pirmā novada pašvaldība ar enerģisku un saimniecisku tās dzīves vadītāju Frici Adamoviču priekšgalā. Kā labāk dzīvot dodas iepazīt Dundagu un Slīteri!

Slīteres ceļotāju dienas Latvijā ieskandinās arī Pasaules dabas dienu, ko tradicionāli atzīmē 5. jūnijā. Šā gada globālā tēma ir "Savienot cilvēku ar dabu", sauklis - "Esmu ar dabu!", tāpēc arī Slīteres ceļotāju dienu laikā plānots plašs piedāvājums aktivitātēm dabā.

Ar Dundagu un tās apkārtni iepazīstina novada domes priekšsēdētājs un aizrautīgs vēstures pētnieks iepazīstina Gunārs Laicāns, Andra Ratkēviča no Dabas izglītības centra "Slītere", lībiešu kultūrvēstures entuziaste, viesu mājas “Ūši” saimniece Kolkā Dženeta Marinska, Slīteres Ceļotāju dienas un novada tūrisma informācijas centra pārstāve Alanda Pūliņa, kultūras pasākumu organizētāja Rūta Bērziņa, Dundagas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Ingūna Pekmane un Kubalu skolas muzeja vadītājs Ivars Abajs.