Raidījuma skanēšanas laikā varat sazināties, zvanot uz tālruņa numuriem 67222888, 67225599, kā arī aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Dzemdes kakla vēzim nebūtu jābūt nevienas zaudētas dzīvības vērtam. Kā to apsteigt, novērst, dzīvot ilgu, pilnvērtīgu dzīvi, gan aktualizējot profilaksi, gan laicīgu diagnostiku un ārstēšanu, vairāk spriežam raidījumā Kā labāk dzīvot. Skaidro Rīgas Stradiņa universitātes Dzemdniecības un ginekoloģijas asociētā profesores Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas ģinekoloģe Jana Žodžika un Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Arta Spridzāne un Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācijas prezidente Līga Kozlovska.

Jana Žodžika izceļ trīs atziņas:

  • dzemdes kakla vēzis var skart jebkuru sievieti;
  • dzemdes kakla vēzi var novērst gandrīz pilnībā visos gadījumos;
  • valsts nodrošina visus mūsdienīgus, efektīvus profilakses pasākumus, lai izvairītos no šīs ļaundabīgās slimības.

"Var izgudrot vissmalkākās, visprecīzākās medicīniskās tehnoloģijas, ja sieviete šīs tehnoloģijas neizmantos, tas nedarbosies," bilst Jana Žodžika, atzīstot, ka ne tika mediķi var palīdzēt, bet arī sabiedrībai ir jāiesaistās.

Dzemdes kakla vēzis ir salīdzinoši labi izpētīts un tā pamatā ir cilvēka papilomas vīruss, kas ir ļoti izplatīts. Tas var skart gan organisma gļotādas, gan ādu, visbiežāk šī vīrusa infekcija norit asimptomātiski.