Mēdz teikt, ka dzīve ir dzīve kustībā. Kā motivēt sevi kustēties vienmēr un visur, lai uzturētu gan sevi labā fiziskā formā, gan saglabātu veselību, un vai iespējams to darīt patstāvīgi, izmantojot modernās tehnoloģijas, interesējamies raidījumā Kā labāk dzīvot. Raidījuma viesi: kultūras un sporta organizatore Burtnieku novadā Elīna Karlivāne, Dobeles novada Šķibes bibliotēkas vadītāja Ilze Saršūna un fiziskās sagatavotības treneris Andris Īviņš.

Jau kopš pavasara norisinās sabiedrības veselības veicināšanas kampaņa “Kustinācija”. Mudinot kustēties vismaz 30 minūtes piecas reizes nedēļā, ar kampaņu vēlas akcentēt, ka fiziskās aktivitātes ir veids, kā rūpēties par savu veselību un arī atrast jaunus draugus.

Raidījuma viesi iesaka:

  • Noteikti ir jāatrod prieks par padarīto, brīnišķīgā sajūtu pēc sportošanas. Reizēm piespiešanās kustēties un pati sportošana ir grūtā, bet vajag atrast to, kas rada prieku. Ja būs prieks, nepazudīs motivācija sportot un kustēties.
  • Ja kaut kas šķiet par grūtu, ir jāizvērtē, varbūt kaut ko mainīt, lai būtu patīkamas sajūtas. Galvenais neiesēsties dīvānā un atteikties no sportošanas pavisam.

Elīna Karlivāne atzīst, ka viņu motivē kustēties pašas labsajūta, kā arī kopā ar ģimeni un draugiem pavadītais laiks

Ilze Saršūna atzīst, ka viņu ikdienu doties pastaigā mudina četrkājaini draugi mājās, savukārt viņa mudina pati cilvēkus būt aktīviem un kustēties, ne tikai lasīt grāmatas, bet piecelties no dīvāna un nākt kopā kustēties.

Andrim Īviņam profesija un dzīves aicinājums ir kustēties un justies labi.