Raidījuma skanēšanas laikā variet sazināties, zvanot uz tālruņa numuriem 67222888, 67225599, kā arī aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Bezatkritumu dzīvesveids ir iespējāms jeb kā dzīvot zaļi un mazināt radīto atkritumu daudzumu, interesējamies raidījumā Kā labāk dzīvot.

No 12. līdz 18. jūlijam Cēsīs norisināsies Zero Waste (bezatkritumu dzīvesveida) vasaras skola, ko organizē Ruckas mākslas rezidenču centrs sadarbībā ar Cēsu novada pašvaldību, biedrību "Zaļā Brīvība" un iniciatīvu "Tīri.Labi." un SIA ZAAO.

Zero Waste vasaras skola ir nedēļu ilga programma jauniem cilvēkiem, kuri vēlas iegūt un papildināt bezatkritumu dzīves veidam nepieciešamās zināšanas un kļūt par šīs kustības vēstnešiem savās kopienās. Plānots, ka vasaras skolas dalībnieki sešu dienu laikā apgūs dažādas bezatkritumu dzīvesveida prasmes, kā arī iemaņas un zināšanas bezatkritumu dzīvesveida popularizēšanai.

Par gaidāmo vasaras skolu stāsta Ruckas Mākslas Rezidenču centra vadītāja, Zero Waste Vasaras skolas idejas iniciatore Ieva Goba. Uzklausām arī Zero Waste Vasaras skolas vasaras skolas dalībnieci Elīnu Kristiņu un dabas un tehnoloģiju parka "URDA" vadītāju Aritu Smalko-Borisēviču.

Biedrības “Zaļā brīvība” pārstāve Ilze Jēče skaidro, ko nozīmē bezatkritumu dzīvesveids, kā mazināt radīto atkritumu daudzumu un kā bezatkritumu dzīvesveids attīstīstās Liepājā.

Kādas iniciatīvas tiek īstenotas Cēsīs, lai īstenotu bezatkritumu dzīvesveidu, stāsta Cēsu Novada Pašvaldības pārstāvis Kārlis Pots.

2019. gadā festivāla “Lampa” laikā Cēsu novada pašvaldība parakstīja bezatkritumu memorandu un apņēmās kļūt par pirmo bezatkritumu pilsētu Latvijā. Skaidrs, ka nevar sasniegt visus sabiebrības slāņus uzreiz, tāpēc sāka ar izglītojošām aktivitātēm skolās un bērnudārzos.

Viens solis bezatkritumu dzīvesveida īstenošanā – Cēsīs būs kopienas ledusskapis.

Tāpat bija iecere pilsētas svētkos Cēsīs šogad attiekties no plastmasas traukiem ātro uzkodu un dzērienu tirgotājiem.