Daudzi Latvijā ražotie produkti patiesi ir labas kvalitātes un tos novērtē patērētāji arī ārpus Latvijas. Kā mums pašiem atbalstīt savus ražotājus un kā veicināt izvēli par labu pašmāju produktiem, spriežam raidījumā Kā labāk dzīvot.

Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas padomes priekšsēdētāja Ināra Šure atzīst, ka cilvēkiem ir jāatgādina, ka pašu produkti ir labāki, un ne tikai labāki un veselīgāki, bet arī atbalsta Latvijas ekonomiku. Pērkot importu, nauda aiziet prom, nepaliek Latvijā

"Mēs varētu aicināt visus iegādāties Latvijā ražotas pārtikas preces, lai nauda paliktu pašiem," bilst Ināra Šure.

Līdz 15. oktobrim norisinās kārtējā Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas kopīgi ar Zemkopības ministriju rīkotā kampaņa “Ēd garšīgāk ar karotīti”. Kampaņa norisinās jau septīto gadu. Šogad kampaņas laikā vairāki Latvijas šefpavāri no produktiem, kas marķēti ar Zaļo vau Bordo karotīti gatavo ēdienus. Receptes var iepazīt Facebook lapā Karotite.lv.

Savukārt septembrī veikta aptauja rāda, ka Latvijas iedzīvotāji atpazīst marķējumu Zāļā un Bordo karotīte, kas liecina par kvalitatīviem Latvijas pārtikas produktiem.

SIA "Rimi Latvia" sabiedrisko attiecību vadītājs Juris Šleiers un SIA "Maxima Latvija" komunikācijas vadītāja Liene Dupate-Ugule skaidro, kā aicina un mudina vairāk pirkt tieši Latvijā ražotus produktus savus veikalu tīklos.