Būtiska ir vienotas platformas izveide uzņēmumam, cilvēkiem strādājo attālināti, tāpat svarīga atgriezeniskā saite starp darbiniekiem, raidījumā Kā labāk dzīvot atzīst datu tehnoloģiju uzņēmuma “SQUALIO” pārstāve Elīna Girne.

“Visa tehnoloģiju apvienošana, savienošana un datu attālināta glabāšana ir būtiska,” skaidro Girne.

Uzņēmuma interesēs būtu visu uz vienas platformas glabāt. Tas nodrošināt ātrumu un efektivitāti sadarbībai.

Runājot par interneta ātrumu, Girne vērtē, ka Latvija ir pietiekami attīstīta valsts saistībā ar interneta nodrošinājumu.

“Nav noslēpums, ka mums ir viens no ātrākajiem internetiem pasaulē. Vienkārši šobrīd tam ir pieslēgušies gandrīz visi. Tā ir problēma. Bet mēs esam gatavi aktīvam interneta lietojumam,” norāda Girne.

Taču kā problēmu viņa min to, ka diezgan daudzi mājās tur un lieto vecas tehnoloģijas un diezgan daudzi izmanto nelegālas programmatūras. Tas kibernoziedzniekiem saldais ēdiens. Jebkas, ko darām ar novecojuši programmatūru, ir visvairāk apdraudēts.

“Ir novērota vēl viena lieta,

kolēģiem, kas strādā attālināti, bet iepriekš visu laiku tikušies birojā, arī ir savi izaicinājumi. Aug spriedze, ja kaut ko nezini vai nesaprotu, trūkst atzinības no kolēģiem un pozitīvais grūdiens, kad esmu izdarījis kaut ko labu,” skaidro Girne.

Viņa stāsta, ka saaviem kolēģiem izveidojusi atgriezeniskās saiknes platformu, kur darbinieki var apmainīties ar pateicībām. “Spēļošana un dalīšanās ar atzinību ir ļoti svarīga,” atzīst Girne. “Acīmredzot šie apstākļi rada spriedzi, psiholoģiskais stress aug unir vajadzīgi kaut kādi rīki, kas to noņem. Atzinība un vide cilvēkiem ļoti palīdz tikt galā ar tā jau neviegliem apstākļiem."

Tāpat Girne ir pāliecināta, ka darba vidi un domāšanu par to, kas ir darba vide, ir iespējams mainīt. Šobrīd svarīga ir attieksmes maiņa.

"Domāšana par to, ka to darbu, ko vienmēr esam darījuši pie galda, kurš ir apkrauts ar manām fotogrāfijām, dokumentiem – mana vide, mana kafijas krūze, to var arī pārnest arī citā vidē, tas ir darbs, viss ir pieejams, ja ir vienota platforma.

Tad nav jautājums, kāpēc kaut ko nevarētu izdarīt. Iespējams, vienkārši jāmaina lielā mērā attieksme. Mums ir ļoti liels potenciāls, Cilvēkiem gribas teikt, ka es pagaidīšu rītdienu, bet rītdiena iespējams būs ar šiem izaicinājumiem. Tas, kurš šodien iemācīsies jaunās iemaņas un iespējas, būs daudz konkurētspējīgāks arī darba tirgū pēc tam," tā Girne.