“Mēs esam drusku izlaisti un izlutināti, mēs vairs nedomājam, ko mums vajag, bet pārsvarā akcentu liekam, ko mums gribas. Šobrīd ir tā šķirtne, kad katram padomāt, ko mums vajag un tad to gribu atlikt uz kādiem citiem laikiem," analizējot situāciju kopumā, atzīst ārste-psihoterapeite Gunta Andžāne raidījumā Kā labāk dzīvot.

Atsaucoties uz kādas klausītājas no Tukuma puses teikto, kas mudina nekrist pesimismā un atzinīgus vārdus velta šobrīd cilvēkiem, piemēram, Ceļu satiksmes drošības direkcijā, lai arī viņai nav izdevies ar pirmo reizi iziet skati, Gunta Andžāne bilst:

"Man patika šis vienkāršais teikums, ka rodi sevī mieru, netracini gaisu, ir lietas, ko var atrisināt, pajautāt, dari. Nevajadzēs slīgt nevajadzīgas emocijās, ka esmu pamests, es neko nevaru un neviens neko nedara. Šausmas, kas tagad būs. Varbūt – kuš, kuš, kuš un paskatāmies racionāli, ko tieši es varu darīt vai nedarīt, lai pašam būtu labāk un apkārtējiem būtu labāk."

Šodienas sarunā cilvēkus vairāk interesē konkrēti jautājumi, piemēram, vai šī brīža situācijā atprasīt parādu no cilvēka, kā rīkoties, ja mašīnai jāveic tehniskā apskate šajā laikā, kad noteikti ārkārtas situācijas ierobežojumi, braukt vai nebraukt uz Rīgu šajā laikā.