Elegance un spēja izskatīties lieliski nav noteikta vecuma vai dzimuma priekšrocība. Vai tā ir apgūstama prasme, spēja pazīt sevi, dzīves vērtību atspoguļojums vai sekošana modes tendencēm? Par modi raidījumā Kā labāk dzīvot sarunājas viens no vadošajiem Latvijas modes dizaineriem, TV modes un stila raidījumu vadītājs Aleksandrs Pavlovs un Latvijas Dizaina centra vadītāja Dita Danosa.

"Mode ir dzīves stils. Mēs modi paši veidojam. Mode ir tas, kā dzīvojam, kā ģērbjamies, ko ēdam, ko skatāmies, ko lasām, ko lietojam ikdienā. Tā ir mode," atzīst Aleksandrs Pavlovs.

"Mūsu dinamiskā un ātrā vide ir nedaudz sabojājusi labo stila izjūtu. Stils ir izkopjams un to var veidot. Ir jāpārdomā, ko ģērbjam un kā uzvedamies. Stāja, stils, runas manieres – ir nedaudz pagaisušas vērtības, kas bija raksturīgas Latvijai un kuras vecākiem būtu vecākiem jāieaudzina bērniem," vērtē Dita Danosa.

Pavlovs uzskata, ka stila izjūta ir pagaisusi, jo ir daudz dažādu piedāvājumu. Sievietes ir apjukušas, noslogotas ar nauda pelnīšanu, ar bērnu skološanu. Pavlovs aicina sievietes stundu dienā veltīt sev. Ja pa nedēļu nesanāk laika, tad svētdienā septiņas stundas. Veltīt šīs stundas tam, kas saistīts ar stilu un izskatu – iepirkšanās, frizieris, manikīrs, kosmetologs.

Sevi ir jāmīl un jāpārdomā, kā to parādām uz āru, uzskata Danosa.

"Ja sieviete sevi spogulī neredz skaistu, tad parādās degsme acīs," norāda Pavlovs.

"Būtiski, ka sieviete ir kopta. Ir vajadzīga arī fiziskā veselība, ir jābūt saskaņai. Vari uzvilkt cik skaistu kleitu gribi, ja nebūs degsmes acīs, tevi nepamanīs," atzīst Danosa.

Vīrieši Latvijā sevi mazāk kopj nekā Rietumeiropā. Viņi ar gadiem pret sevi paliek daudz nevērīgāki.