Ergoterapijas galvenais uzdevums ir veicināt indivīda piedalīšanos ikdienas dzīves nodarbēs, nodrošināt vai atjaunot dzīves kvalitāti, un, protams, veselību. Kas ir ergoterapija un kā šīs jomas speciālisti var mums palīdzēt, raidījumā Kā labāk dzīvot  skaidro ergoterapeites Anna Golubeva, Ieva Rugina un Zanda Timma.

Jebkura ergoterapeita uzdevums ir palīdzēt cilvēkam iesaistīties mērķtiecīgās nodarbēs, tās ir lietas, kas cilvēkam šķiet svarīgas, interesē un piešķir dzīvei jēgu.

Ergoterapija ietver trīs aktivitāšu grupas, ko vajadzētu darīt ikdienā: tā ir ikdienišķa pašaprūpe (ēšana, ģērbšanās, sevis apkopšana), produktivitāte (darbs, mājas solis) un aktivitātes, kas palīdz atpūsties un baudīt dzīvi. Bieži kvalitatīva atpūta ikdienas ritumā paliek otrā plānā. Jāskatās, lai šis trīs lietas būtu līdzsvarā, jo līdzsvars ir pamatā cilvēka veselībai.

Var būt tā, ka cilvēkam ar depresiju ir aizmirsies, kā ir darīt kaut ko savam priekam. Tad ergoterapeits piedāvā radošas aktivitātes. Noskaidro, kāds ir bijis hobijs agrāk, kas varētu patikt. Un tad posmu pa posmam atjauno šo aktivitāti.

Ir cilvēki, kam vajadzīgs sākt ar vienkāršām lietām, atjaunojot vai iemācot ikdienišķas prasmes, piemēram, nomizot kartupeli, uzsmērēt sviestmaizi.