2021.gada pirmajā raidījumā nerunājam par pērnā gada nogales apņemšanos pildīšanu, bet gan par nepieciešamību nodarboties ar fiziskām aktivitātēm "mājsēdes" laikā. Un tikai nesakiet, ka nav iespēju kustētes. Pat neizejot no mājas, to ir pārpārēm, nemaz nerunājot par vidažādākajām āra aktivitātēm. Galvenais visu darīt tā, lai efekts nepārvērstos par defektu.

"Ja cilvēks ir laimīgs, tas nozīmē, ka viņš ir vesels, ka viņš strādā. Viņam jābūt aktīvam, lai vairojas laimes hormons un tad viss būs ļoti labi," atzīst Latvijas Tautas sporta asociācijas valdes locekle un ģenerālsekretāre Gaļina Gorbatenko.

Viņa mudina ikvienam mazliet piespiest sevi piecelties no dīvāna vai krēsla, kur ērti esam iekārtojušies un pavingrot ik pēc stundas, veltīt tam 3-5 minūtes.

Āra aktivitātes var sākt ar staigāšanu. Tā ir fiziskā aktivitāte nr. 1. Gaļina Gorbatenko iesaka nevis vienkārši staigāt, bet sākumā 50 metrus iet ātri, tad 100 m – komforta solī un tā sākumā veikt kilometru. Tad var pagarināt gan to distanci, ko veikt ātri, gan kopējo distanci. Jāseko līdzi, lai nebūtu aizdusa.

Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas docente un trenere Inese Ļubinska mudina vingrot, jo tā aktivizējas vielmaiņa un arī vaigi kļūst sārtāki. Viņa uzskata, ka ar staigāšanu ir par maz, jo ķermenim ir vajadzīgas kustības visās locītavās.

Kustēties nevajag doties uzreiz pēc sātīgās maltītes, bet pēc nelielas pauzes. Jāatceras, ka ķermenim ir jākustas jebkādos laika apstākļos un vingrot var arī mājās!