Glaukoma ir acu slimība, kas diemžēl piezogas ļoti lēni un nemanāmi un vēlīna slimības atklāšana var novest līdz pilnīgam redzes zudumam. Kā diagnosticē glaukomu, par slimības gaitu un ārstēšanas iespējām raidījumā Kā labāk dzīvot. Raidījuma viesi: P.Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas Oftalmoloģijas klīnikas vadītāja, Rīgas Stradiņa Universitātes profesore Guna Laganovska un P.Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas ārsts-oftalmologs, Rīgas Stradiņa Universitātes docetājs Ēriks Elksnis.

"Glaukoma ir slimība, kuras rezultātā pakāpeniski un neatgriezeniski atrofējas redzes nerva šķiedras. Cilvēks principā zaudē redzi. Tā ir slimība, kuras gadījumā nav ilgu laiku nekādu simptomu, cilvēks labi redz, jūtas lieliski un pat nedomā iet pie acu ārsta," skaidro Guna Laganovska.

Šāda situācija ir ne tikai Latvijā, bet visā pasaulē. Pacienti aiziet pie ārsta tikai tad, kad ir gājusi bojā jau puse no redzes nerva šķiedrām un kad jau ir būtiski redzes nerva bojājumi.

Tāpēc organizē Glaukomas dienas, lai informētu cilvēkus, ka ir vērts veikt pārbaudes, lai arī nav nekādu simptomu, un konstatēt, vai šī viltīgā slimība nav parādījusies. Savlaicīgi sākot ārstēt, ir iespējas saglabāt redzi līdz mūža beigām. Šogad Glaukomas dienas norisinās no 8. līdz 14. martam.

Glaukomu var konstatēt cilvēkiem jebkurā vecumā, tāpēc speciālisti iesaka doties pie acu ārsta veikt pārbaudes reizi divos gados līdz 60 gadu vecumam un reizi gadā pēc 60 gadu sasniegšanas.