Raidījuma skanēšanas laikā varat sazināties, zvanot uz tālruņa numuriem 67222888, 67225599, kā arī aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.
Neizbēgami laikam ritot mēs apaugam ar nevajadzīgām lietām, kas tiek paturētas tikai tāpēc, ka, iespējams, tās vēl kādreiz noderēs. Runā, ka ir cilvēki, kas spēj no šādām lietām tikt vaļā un iegūst mieru, mājā ieviešot kārtību! Vai atbrīvošanās no krāmiem var mainīt mūsu dzīvi? Atbildes mēģināsim noskaidrot kopā ar raidījuma viesiem - minimālisma piekritēju Andi Arnicānu un interjera dizaineri Ilzi Toli.
"Minimālisms ir praktiska filozofija, kuras pamatā ir atbrīvošanās no liekā, lai būtu vairāk resursu tam, kas patiesi ir svarīgi, dod prieku, enerģiju," stāsta Andis Arnicāns.
Paskatoties uz lietām, kas atrodas telpā, var uzdot trīs jautājumus:
- Vai es šo lietu vispār izmantoju pēdējo 6 - 12 mēnešu laikā;
- Vai šī lieta man sagādā prieku, vai paņemot to rokās ir pozitīvas emocijas;
- Vai ja kaut kas notiktu ar šo lietu, piemēram, pazustu, vai man būtu impulss un vajadzību skriet uz veikalu un iegādāties jaunu?
Ja nevar atbildēt ar "jā" uz nevienu no šiem jautājumiem, tad, iespējams, šī lieta mūsu mājās ir lieka un krāj putekļus un aizņem vietu.
"Nav striktu noteikumi, kas drīkst būt cilvēkam, kas ne. Mēs ikdienā neuzdodam sev šos jautājumus un vienkārši apaugam ar mantām un nepievēršam tām uzmanību. Minimālisms aicina pievērst uzmanību un būt apzinātākam par mantām, kas ir mūsu mājās un kuras ienesam savā mājā un dzīvē," atzīst Andis Arnicāns.
"Mājās ir visādas servīzes, ja nu atnāks 20 ciemiņi. Jautājums, kad tev pēdējo piecu gadu laikā ir atnākuši 20 ciemiņi, vai tur gribi uzņemt 20 cilvēkus, vai tev vajadzīga tā servīze," turpina Andis Arnicāns.
"Minimālisms noteikti ir modē, it sevišķi jaunai paaudzei. Vecākai paaudzei grūti ar to minimālismu, ne tāpēc, ka nepatiktu, bet tāpēc, ka mantu ir daudz un ir tās mantas, kam ir sentimentāla vērtība. Piemēram, veca grāmatiņa ar telefoniem un adresēm, kas it kā kādreiz varētu noderēt. Sešu mēnešu laikā droši vien nē," vērtē Ilze Tole.
"Grib atjaunināt interjeru. Cilvēki saka, ka gribētu visu "uzfrišināt". Ko darīt? Bieži vien tiek veidoti visādi skapji, kur ir nevis vienkārši 60 cm plaukts vai atvilktne, kur viss ir kiš-miš, bet jauki sadalītāji, mazas kastītes, kur vienā var salikt mazas podziņas, otrā - makšķerāķus. Kad tas ir sadalīts un sakārtots, tad tajā apjomā var salikt vairāk," atzīst Ilze Tole.
Ieteikt
Latvijas Radio aicina izteikt savu viedokli par raidījumā dzirdēto un atbalsta diskusijas klausītāju starpā, tomēr patur tiesības dzēst komentārus, kas pārkāpj cieņpilnas attieksmes un ētiskas rīcības robežas.
Pievienot komentāru
Pievienot atbildi
Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai X profilu!
Draugiem.lv Facebook X