Pastāv mīts, ka rušināšanās mazdārziņā ir gados vecāku cilvēku vaļasprieks. Muļķības! Izaudzēt savus tomātus, gurķus un dilles vēlas arī tie, kas tikai sasnieguši savas dzīves trešo gadu desmitu. Nez vai var teikt, ka Latvijā ir sācies jauns mazdārziņu ierīkošanas bums, tomēr entuziastu netrūkst, kas vēlas kaut ko zemē iestādīt un arī ražu iegūt. Par to, kā sākt saimniekot dārzā, saruna raidījumā Kā labāk dzīvot.

Gunta un Marko Rasi ir jauni mazdārziņa īpašnieki, viņi kaut ko sēt un stādīt sāk pirmo gadu. Tāpēc, kā izvairīties no iesācēju kļūdām, viņiem padomus sniedz dārzniece Maruta Kaminska.

Gunta un Marko ir tikko sākuši saimniekot, ir iesēti redīsi, dilles, iestādīti sīpoli, salāti un zemenes. Vēl arī iestādītas avenes un iesēti zirņi, tāpat iestādīti kārkli, lai veidotu dzīvžogu. Iespējams, tas izdarīts nedaudz par vēlu. Maruta Kaminska mierina, ka augs arī pašu grieztie un zemē saspraustie kārkli, galvenais ir laistīt.

Ir arī uztaisīta instrumentu kaste.

Siltumnīcu jaunie dārznieki pirmajā gadā vēl negrib celt. Šobrīd katru vakaru ar prieku brauc uz dārzu, bet paši atzīst, redzēs, cik būs optimisma vasaras beigās, ja būs tāds pats, varētu būvēt arī siltumnīcu nākamajā gadā.

Maruta Kaminska iesaka uzbūvēt vismaz lecekti, jo Marko atklāj, ka vēlētos uzaudzēt arī arbūzus. Viņš ir iegādājies sēklas, kur uz paciņas rakstīts, ka šie arbūzi augs arī ārā.

Gunta aicina Instagram kontā “mazdarzins” var sekot līdz, kā veiksies un kas izaugs.