Darba un privātās dzīves nošķiršana reizēm ir izaicinājums. Vai ir tik vienkārši „neņemt darbu uz mājām un mājas uz darbu” un kā tikt galā ar situācijām, kad robežas, šķiet, ir izplūdušas, interesējamies raidījumā Kā labāk dzīvot. Raidījuma viešņas: Latvijas Universitātes pētniece, sociālās antropoloģijas pasniedzēja Ilze Mileiko, Latvijas Personāla vadīšanas asociācijas valdes priekšsēdētāja Eva Selga un uzņēmuma “Bite Latvija” klimata kontroles vadītāja Endija Kaševska.

Ilze Mileiko norāda, ja ir runa par darba un ģimenes dzīves saskaņošanu, galvenās problēmas cilvēkiem rodas, audzinot mazus bērnus, īpaši grūti periodi vecākiem ir laiks, kad bērns uzsāk gaitas bērnudārzā vai skolā.

Vēl papildus grūtības ir cilvēkiem ar nestandarta darbalaiku. Tāpat grūtības ir saskaņot darbu ar ģimenes dzīvi cilvēkiem, kuriem ir radinieki ar nopietniem veselības traucējumiem. Mūsdienās aktuālāks kļūst arī jautājums par vecāku aprūpi.

Grūtības saskaņot darba un ģimenes dzīvi var radīt arī sarežģījumi darbā, grūtāk tas ir arī vecākiem, kas vieni audzina bērnus. Tāpat sievietēm, jo sabiedrība sagaida, ka tieši sievietes aprūpēs bērnus vai vecos cilvēkus ģimenē.

Tas, protams, var radīt izdegšanas riskus, riskus veselībai, trauksmes sajūtu, kā arī vainas sajūtu gan ģimenē, gan darbā. Tā ir tēma, ar kuru kādā dzīves situācijā saskaras ikviens.