No idejas līdz tās realizācijai dažreiz ir garš ceļš ejams. Ko nozīmē „hakatons” un kā notiek ideju pārvēršana sociāli nozīmīgos projektos, kuri patiesi padara mūsu dzīvi labāku, skaidrojam raidījumā Kā labāk dzīvot. Raidījuma viesi: Latvijas Investīciju attīstības aģentūras pārstāve Tehnoloģiju pārneses nodaļas vadītāja, Tehnoloģiju departamenta direktora vietniece Lauma Muižniece, “TechHub” dibinātājs un valdes priekšsēdētājs Ernests Štāls un Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūta darbinieks un projektu vadītājs Juris Kļava.

Ideju ir daudz un tā ir mazākā daļa, svarīgi ir iet un darīt. Svarīgi, kā attīstām, kā īstenojam, kādus cilvēkus iesaistām, lai izdotos labāk.

Jau rīt, 7.februārī, LU Cietvielu fizikas institūtā sāksies Latvijas augsto tehnoloģiju izstrādes “Deep Science Hakatons”. Tas norisināsies līdz 9.februārim. Trīs dienu (48 stundu) laikā dalībnieki veidos starpdisciplināras komandas, attīstīs idejas ar mentoriem, bet pasākuma noslēgumā prezentēs idejas žūrijai, zinātniekiem, investoriem un interesentiem.

Tiek gaidīti gan dalībnieki ar svaigu ideju, gan arī tie, kam ir jau gatavs pirmais prototips. Tiem, kam vēl nav ideju, būs iespēja pievienoties kādai no komandām ar savu kompetenci (fizikā, materiālzinātnē, ķīmijā, medicīnā, biznesa attīstībā, dizainā, inženierijā, programmēšanā, mārketingā u.c.).