Raidījuma skanēšanas laikā variet sazināties, zvanot uz tālruņa numuriem 67222888, 67225599, kā arī aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


“Iestādiet vienu mazu puķīti savas daudzdzīvokļu mājas pagalmā un redzēsiet, kā viss aizies” rosina dzīvokļu īpašnieku biedrības "Veiksme 170" pārstāve Baiba Giptere.

Viņa ar lepnumu bilst, ka mājas pagalms Maskavas iela 170/2, Rīgā, ir skaistākai pagalms, pašu rokām veidots. Giptere arī norāda, ka pirmajam puķītes stādītājam piebiedrosies otrais un trešais, tad vēl kāds, kas vēlēsies uzlikt soliņu, un nākamais, kas to nokrāsos. Ir jāsāk ar vienu mazu puķīti.

Raidījumā Kā labāk dzīvot diskutējam, kā sabiedrība var iesaistīties pilsētas vides attīstības plānošanā, kā iedzīvotāji var palīdzēt sakārtot dzīvesvietas apkaimi. Kā veidot attiecības ar pašvaldību un arī valsts struktūrām?

Alija Turlaja, apkaimju aktīviste, Sarkandaugavas attīstības biedrības pārstāve, norāda, ka viņai svarīgi, kā izskatās mājas, kurā dzīvo, apkārtne, un kopā var padarīt vietu labāku dzīvošanai. Tāpēc Sarkandaugavas attīstības biedrība aktīvi seko līdzi Rīgas attīstības procesiem, kas tieši ietekmē Sarkandaugavas iedzīvotājus. Biedrība darbojas ar domu, ja tagad iesaistīsies, varēs rēķināties ar rezultātu nākotnē. Paturot prātā tiesības dzīvot labvēlīgā vidē. Turlaja arī atzīst, ka publiskās ārtelpas kvalitāte ir viens no rādītājiem, lai konkrētā vieta būtu labāka dzīvošanai.

Cēsu novada pašvaldības pārstāvis Kārlis Pots atzīst, ka dzīvokļu īpašnieku biedrību pilsētā nav daudz, taču Cēsīs ir salīdzinoši daudz renovēto māju.

"Tā ir tāda kā "infekcija," bilst Pots. "Tiek renovēta viena māja un visi pārējie pudurītī sāk darīt to pašu. Kā tiek atjaunota māja piepeši tiek iestādītas rozes mājas priekšā, uzstādīts soliņš. Tā ir viņu zeme, viņu koplietošanas zeme un viņi piepeši sajūtas kā saimnieki."

Cēsīs arī jau vairākus gadus darbojas projekts "Sabiedrība ar dvēseli", cilvēki var iesnieg projektus apkārtējās vides sakārtošanu. Parasti tie ir bērnu laukumu iekārtošana, taku izveide. Gadā apstiprina 10 – 15 projektus.