Publiskā telpā termins ilgtspējīga attīstība izskan salīdzinoši bieži un izskanēs arvien biežāk. Par investīcijām ilgtspējīgā attīstībā jādomā ne tikai jaunuzņēmumiem, bet arī komercorganizācijām ar pieklājīgu darbības vēsturi. Bet kas īsti ir ilgtspējīga attīstība, skaidrojam raidījumā Kā labāk dzīvot.

Ko nozīmē ilgtspējīga attīstība un kādas pārmaiņas ievieš šis laiks, skaidro un vērtē Elīna Kolāte, kura konsultē par ilgtspējīgu attīstību, un Ernests Jenavs, darbojās ar biznesa ilgtspējas jautājumiem.

Ernests Jenavs norāda, ka ilgtspējīga attīstība nozīmē, ka cenšas panākt, lai iet labi, darot labu. Augt veidā, kas nodrošina izaugsmi ne tikai nākamajā ceturksnī, bet arī pēc pieciem un desmit gadie, gan uzņēmumam, gan sabiedrībai kopumā.

Ilgtspējība ir ar arī ilgtermiņa investīcija. Norādot uz šī brīža situāciju, Jenavs salīdzina, ka esam iemesti pannā ar karstu ūdeni, kas ir vīruss, bet tajā pašā laikā lēnām vārāmies un silstam, gan patiesībā, gan metaforiski. No uzņēmējdarbības puses sagaida līdz ar to lielāku mobilizāciju. Tā ir nepieciešamā reakcija, lai sadzīvotu ar riskiem, ko jaunā pasaule var atnest, un reakcija uz to. Un nodrošināt savu darbību vidē, kas būs citāda.

Par uzņēmumā veiktajām pārmaiņām plašāk stāsta “Balticovo” valdes loceklis Toms Auškāps un ATEA Biznesa pakalpojumu centra vadītāja Alise Vilka. Festivāla "Laba daba" veidotājs Madars Štramdiers stāsta par ieguldījumu vides saudzēšana, samazinot atkritumu daudzumu pagājušā gadā festivālā, atsakoties no plastmasas traukiem.