Raidījuma skanēšanas laikā variet sazināties, zvanot uz tālruņa numuriem 67222888, 67225599, kā arī aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Pacientu biedrība "ParSirdi.lv" 28. un 29. novembrīs aicina visus uz P.Stradiņa klīnisko universitātes slimnīcas Jauno korpusu, kur speciālisti gaidīs visus interesentus, lai pārbaudītu pulsu un uzzinātu, vai sirds darbojas ritmiski un nav mirdzaritmijas draudi. Pārbaude norisināies šodien no plkst. 15 – 18 un rīt no plkst. 12 – 16. Biežākais insulta izraisītājs ir paaugstināts asinsspiediens, tomēr tikpat bīstama ir mirdzaritmija, ko patiesībā var veiksmīgi ārstēt. Kā pasargāt sevi no insulta, kādi draudi patiesībā slēpjas aiz nosaukuma "mirdzaritmija"? Par mirdzaritmijas cēloņiem un ārstēšanu, saruna raidījumā Kā labāk dzīvot. Skaidro pacientu biedrības "ParSirdi.lv" vadītāja Inese Mauriņa un kardiologs, Latvijas Hipertensijas un aterosklerozes biedrības prezidents, docents Kārlis Trušinskis.

Normāls pulss ir tuvs sekunžu rādītāja darbībai, katrs cilvēks var pārliecināties, vai biežums atbilst 60-70 reizēm minūtē miera stāvoklī, vai sirds darbība ir ritmiska, stāsta Kārlis Trušinskis.

Inese Mauriņa aicina ikvienu pārbaudīt, vai pulss ir ritmisks. Ja nav, vēlreiz pārbaudīt un ja ar vien tas nav ritmisks, konsultēties ar ārstu. Mirdzaritmija ir slimība, kas sākas sirdī un beidzas kā katastrofa galvā – insults, norāda Mauriņa. Gandrīz pusei no insulta pacientu ir bijusi mirdzaritmija, kas nav ārstēta vai nav ārstēta pietiekami.

Populārākās slimības, kas var izraisīt mirdzaritmiju, ir sirds mazspēja, hipertensija, vairogdziedzera slimības. Bet tā ir arī organisma vispārējā veselības stāvokļa spogulis. Tāpat mirdzaritmijas veidošanos ietekmē novecošanās, arī stress, liekais svars, sēdošs dzīvesveids. Mirdzaritmija pati no sevis neveidojas.