“Zobārstu, ja var neapmeklēt, aicinu neapmeklēt, ar zobārstu kontakts ir ļoti tuvs," raidījumā Kā labāk dzīvot skaidro Rīgas Stradiņa universitātes profesore, Infektoloģijas katedras vadītāja Ludmila Vīksna.

Protams, akūtu sāpju gadījumā nevar iztikt bez ārsta apmeklējuma.

"Skaistumkopšanas saloni, kur ir dažādas sejas procedūras, kur kosmetologa un pacienta sejas ir tuvu, bez tā varētu iztikt. Diez vai vienas krunkas izlīdzināšana būtu svarīgā lieta šobrīd," turpina Vīksna. "Kas attiecas uz frizieriem, tā ir apspriežama lieta. Tas būtu iespējams, rēķinoties, ka telpu kārtīgi vēdina. Vajadzētu būt, ka pēc katra klienta visas virsmas notīra, telpu izvēdina."

Diemžēl Covid-19 daudz smagāk skar sirds un asinsvadu slimību slimniekus.

"Ja jums ir sirdsasinsvadu saslimšana, jāturpina rūpēties par savu pašsajūtu, kā tas bijis iepriekš. Otra galvenā lieta - šiem cilvēkiem ir trīskārt svarīgi nesastapt liekus cilvēkus. Viņiem mājās palikšanas ideja ir svarīga," uzsver Latvijas Hipertensijas un aterosklerozes biedrības vadītājs, kardiologs Kārlis Trušinskis.

Trušinskis skaidro, ka vīruss ir tik negants pret sirds slimniekiem, jo infekcijai ir kopīgi riska faktori ar sirds slimībām. Tāpat atbilde slējas vārdā imunitāte - tā ikvienam ar gadiem pazeminās, turklāt kardiovaskulaŗas slimības attīstība ir pazīme, ka imunitāte nav spēcīga.

Kardiologs atzīst, ka akūtā palīdzība kardiovaskulāriem pacientiem, kam jau ir aizdomās par saslimšanu ar Covid-19 šobrīd ir veiksmīgi sakārtota.

Atbildot uz klausītāju jautājumu par sejas masku kā aizsardzības līdzekli, Vīksna norāda, ka tās nevajag lietot. Viņa atsaucas uz pētījumu, kas veikts Kanādā saistībā ar gripas vīrusa izplatību mediķu vidū. Dati rāda, ka vienlīdz daudz bijis saslimušo gan starp tiem, kas izmantoja maskas, gan starp tiem, kas neizmantoja.

Vīksna atkārtoti uzsver, ka galvenais ir roku mazgāšanā.