Šī gada pavasarī spēkā stājās izmaiņas Latvijas civilprocesa likumā, kas atvieglo ceļu, kā daudzdzīvokļu mājas apsaimniekotājs var bez dzīvokļa īpašnieka atļaujas iekļūt tā dzīvoklī. Bet arī atvieglotais variants nav nemaz tik vienkāršs. Ar izmaiņām raidījumā Kā labāk dzīvot iepazīstina biedrības "Latvijas Nekustamā īpašuma pārvaldnieku asociācija" vadītājs Vitolds Peipiņš un Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomes priekšsēdētāja Iveta Kruka.

Iveta Kruka norāda, ka šis ir pagaidu noregulējums, kas ir ātrāks un efektīvāks no procedūras viedokļa, kas ļauj strīdus pieļauj ātru risinājumu.

Kā piemēru viņa min, ka namu pārvaldnieks nevar gaidīt gadu, kad īpašnieks atvērs durvis, ja ir notikusi kāda avārija un pārējā māja cieš neērtības un zaudējumus.

Tas ir operatīvs risinājums un robežu, kad īpašuma tiesības var pārkāpt, nodrošinot piekļuvi, šis regulējums risina," atzīst Iveta Kruka. "Jebkurā gadījumā būs vajadzīgs tiesas spriedums. Tiesnesim būs jāizvērtē konkrētā situācija  un jāsaka jā vai nē, vai ir pamats iedarbināt šo procedūru."

Vitolds Peipiņš vērtē, ka izmaiņas ir ar likumu noteikta  iespēja, bet pārvaldniekiem uz to nevajadzētu koncentrēties, bet vairāk paļauties uz saviem spēkiem, jo tomēr tik ātri problēmu nevar atrisināt.

Sazināmies ar "Rīgas namu pārvaldnieka" pārstāvi Unu Grenevicu. Viņa norāda, ka jauno iespēju izmantos tikai tad, ja citādi neizdosies sazināties ar dzīvokļa īpašnieku vai saņemt viņa piekrišanu iekļūt dzīvoklī. Pagaidām to vēl nav nācies izmantot.