No Krāslavas līdz Alūksnei izveidots unikāls pierobežas tūrisma maršruts „630 sajūtu verstis”. Kur tad slēpjas šī maršruta vienreizīgums, interesējamies raidījumā Kā labāk dzīvot.

Maršruts no Krāslavas līdz Alūksnei Latvijas teritorijā tālāk turpinās Krievijā līdz Pavlovskai Sanktpēterburgā, apvienojot vienā sajūtu ceļā vietas, kuras vēl nav daudz tūrisma ceļvežu apdziedātas un ļaužu uzmanības izlutinātas, taču ir neticami skaistas. Dažas no tām zina vien retais, un tās sola izjust pirmatklājēja prieku, kā arī vietējo cilvēku viesmīlību un šarmu.

Ar maršrutu iepazīstina un ko apskatīt šī ceļojuma laikā, stāsta Alūksnes novada pašvaldības projektu vadītāja Santa Supe, Alūksnes muzeja direktore Diāna Pelaka un Rēzeknes novada Lūznavas muižas pārvaldniece un Latvijas piļu un muižu asociācijas valdes priekšsēdētāja vietniece Iveta Balčūne.

Vienas versts garums ir ap 1066 metri un versts kā mērvienība izvēlēta, norādot uz vēsturisko, kas vieno Latviju un Krieviju. 

Saliekot uz kartes, ceļojums ir 680 km jeb pārrēķinot ap 630 verstis. Tas ir kopējais maršruta garums no Krāslavas gandrīz līdz Pēterburgai. Šobrīd gan iespēja iepazīt maršruta piedāvājumu Latvijas pusē no Krāslavas līdz Alūksnei.

Jaunais tūrisma piedāvājums Latvijas teritorijā ietver romantisko Krāslavu, skaisto Arendoli, daudzveidīgos Preiļus, iedvesmojošo Lūznavu, leģendām bagātos Varakļānus, pārsteidzošo Liteni un elpu aizraujošo Alūksni. Maršrutā iekļauti interesantākie tūrisma piedāvājumi, kas viesiem ļaus iepazīt pierobežas teritoriju un justies kā jaunatklājējam, jo šie objekti nav tūristu pārpludināti, te var izbaudīt harmoniskas pastaigas, līdzdarboties, uzkavēties un atpūsties. Ceļojuma laikā ir iespēja satikt vietējos – izcilākos maltīšu gatavotājus un viesmīlīgākos naktsmītņu saimniekus.

Pieejama arī lietotne, kurā apkopota informācija par tuvākajām apskates vietām maršrutā, vietām, kur ieturēt maltīti, un naktsmītnēm. Savukārt virtuālais stāstnieks ceļo pa pilīm šajā maršrutā lielākoties Latvijas daļā un stāsta nelielas leģendas par tām.

Var doties no Krāslavas uz Alūksni, vai arī sākt Alūksnē un doties uz Krāslavu un tie jau ir ap 300 kilometru.