Raidījuma skanēšanas laikā variet sazināties, zvanot uz tālruņa numuriem 67222888, 67225599, kā arī aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Pēc gada ienākumu deklarācijas iesniegšanas Valsts ieņēmumu dienestam var gadīties, ka nevis saņemsi atpakaļ pārmaksāto par attaisnotajiem izdevumiem, bet papildus jau samaksātajiem nodokļiem būs valsts kasē vēl jāieskaita nauda, jo izrādās ne visi nodokļi ir samaksāti. Kā izvairīties no iedzīvotāju ienākumu nodokļa piemaksas gada beigās, raidījumā Kā labāk dzīvot skaidro praktiskās grāmatvedības speciāliste un konsultante, žurnāla "Bilance" galvenā redaktore Maija Grebenko un Valsts ieņēmumu dienesta Nodokļu pārvaldes Klientu apkalpošanas daļas Rīgas otrās nodaļas vadītāja Gaļina Šalkovska.

Gaļina Šalkovska skaidro, ka piemaksa veidojas tam, kam piemērots prognozētais neapliekamais minimums par daudz gada laikā. Vai piemēro iedzīvotāju ieņēmumu nodokļa likmi un tā ir piemērota mazākā apmērā.

"Tikai, ja kontrolē, var zināt, vai veidosies piemaksa, bet tur saprašanai jābūt," norāda Maija Grebenko.

"Gadījumos, kad ienākumi bijuši mainīgi un tie atšķiras no iepriekšējā gada ienākumiem, var rasties nodokļu piemaksa," skaidro Gaļina Šalkovska. "Jūs vērtējat, kād bija iemākumi iepriekšējā gadā, ja tie palielinās, varētu būt, ka prognozētais neapliekamais minimums tiek aprēķināts par  daudz. Uzreiz algas nodokļu grāmatiņā var atzīmēt – nepiemērot prognozējamo mēneša neapliekamo minimumu. Ja ieņēmumi sasniegs 20 tūkstošus un 4 eiro, var atzīmēt, ka piemērot IIN likmi 23% apmērā."