Raidījuma skanēšanas laikā varat sazināties, zvanot uz tālruņa numuriem 67222888, 67225599, kā arī aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Lai gan dermatologi iesaka vasaras laikā nepakļaut savu ādu tiešiem saules stariem, tāpat būs gana daudz to, kas šo ieteikumu ignorēs. Ja bez sauļošanās nekādi, vismaz palīdzēsim ādai atkopties pēc daudzu stundu cepināšanas.

Kā parūpēties par savu ādu vasarā, raidījumā Kā labāk dzīvot pēc padoma jautājām sertificētai dermatoloģei, veneroloģei Dinai Mihailovai un ķīmiķei, dabiskās dermokosmētikas “Labrains” radītājai Līgai Brūniņai. Sazināmies arī ar kosmētikas ķīmiķi, tehnoloģi Zani Grigali-Soročinu.

Dina Mihailova norāda ādu jākopj katru dienu, gan ziemā, gan vasarā. Seja ir jānomazgā gan no rīta, gan vakarā, lai nomazgātu piesārņojumu, bakteriālo fonu, kas sakrājas uz ādas, īpaši pa nakti. Vasarā īpaši vajag mitrināt ādu un uz nakti barot, kā arī 

Pārmērīgs ādas sausums var aizvest līdz dermotoloģiskām problēmām.

Atrodoties saulē, nepietiek tikai uzklāt aizsargkrēmu, pētījums rāda, ja par maz D vitamīna organismā, cilvēks ātrāk apdeg saulē.

Līga Brīniņa un Zane Grigale-Soročina norāda, ka saules aizsargfiltri ādai jāizvēlas gudri un atbilstoši ādas tipam.

"Daudzi no ķīmiskajiem saules aizsargfiltriem ir toksiski, gan endokrīnai sistēmai, gan vairogdziedzeriem. Daudzi no šiem filtriem, saskaroties ar hlorētu baseina ūdeni, veido vēl toksiskus savienojumus, kas var kairināt ādu īsā laika periodā," norāda Zane Grigale-Soročina.

Viņa norāda, ka labāk klāt aizsarglīdzekli ar mazāku SPF līmeni, bet biežāk atjaunot. Tā ķīmiski aktīvās vielas koncentrācija uz ādas ir mazāka.

Raidījuma otrajā daļā atbildes uz klausītāju jautājumiem, piemēram, kā cīnīties ar ādas slimību psoriāzi, vitiligo jeb dažāda veida plankumiņiem uz ādas, kā pareizi izvēlēties un lietot saules aizsargkrēmu un citiem.