Vienkāršs risinājums – uz mīļa suņa kakla siksniņas uzrakstīt saimnieka tālruņa numuru. Tas aiztaupītu vairākas darbības, lai aizklīdušais suns un viņa saimnieks atkal satiktos.

Lielākai daļai Rīgā patversmē nonākušo saimnieku ir bijuši saimnieki. Pat labi saimnieki. Bet nonākuši patversmē suņi nemāk pateikt savu vārdu, bet saimnieks mājās raud pēc sava mīluļa.

Ja suns ir aizklīdis, vajag zvanīt vispirms uz tuvāko patversmi, labāk arī uz vairākām citām. Arī internets ir labs palīgs, lai atrastu pazudušo mājas mīluli. Kāpēc reizēm cilvēki ir pasīvi, pat vienaldzīgi, kad mājdzīvnieks ir pazudis, ir grūti izskaidrot. Ir daudz priecīgu stāstu par to, kā saimnieki atrod un atkal satiekas ar savu pazudušo suni vai kaķi, reizēm satikšanās notiek arī pēc ilgāka laika, bet nav izskaidrojams, kāpēc patversmē nonāk suņi pat ar pavadiņu. Bet saimnieks viņu nemeklē.

Svētdien, 4. oktobrī, pasaulē atzīmēs dzīvnieku aizsardzības dienu. Šajā dienā cilvēki tiek aicināti aizsargāt dzīvniekus un rūpēties par tiem, nest atbildību par paša pieradinātiem mājdzīvniekiem un neatstāt savus četrkājainos draugus un mīluļus uz ielas bezpalīdzīgā stāvoklī. Savukārt raidījumā Kā labāk dzīvot, gaidot šo dienu, runājam par to, kā vislabāk sakārtot mūsu un mājdzīvnieku kopīgo dzīvi. Studijā biedrības "Dzīvnieku pansija Ulubele" juriste Inese Bāra un nodibinājuma "dzivniekupolicija.lv brīvprātīgā Diāna Elekse.