Ēst veselīgi šobrīd ir modē. Bet tā ir laba mode!

Arvien vairāk arī lielveikalos parādās eko produkti, bet to klāsts varētu būt vēl lielāks.

Par bioloģisku vai ekoloģisku pārtiku drīkst saukt tikai tad, ja tai ir piešķirts bioloģiskās lauksaimniecības sertifikāts. Tas nozīmē, ka uz pārtikas produkta ir apzīmējums bioloģisks, ekoloģisks. Tas nozīmē, ka uz iepakojuma jābūt bio vai eko zaļajai uzlīmei. Raidījumā Kā labāk dzīvot dodamies izzinoša ekskursijā ekomarķējumu pasaulē un arī skaidrojam, kā atpazīt ekoloģisku sadzīves ķīmiju. Ekskursiju vada projektu vadītāja vides jomā, vides zinātņu maģistre Ilze Neimane un  veikala "Dabas dobe" pārstāvis Ervins Labanovskis.

"Ja uz produkta ir uzraksts ekoloģisks, tam ir jāatbilst Eiropas Savienības sertifikācijai, ja šī sertifikāta nav, tad uzraksta izvietošana ir pārkāpums. Uzraksts „Dabīgs produkts” vairāk ir mārketings," norāda Ervins Labanovskis.

Ir apkopota informācija par 18 eko marķējumiem, kas sastopami Latvijā, gan pārtikai, gan citiem produktiem, bilst Ilze Neimane.

Ne vienmēr videi draudzīgs produkts ir dārgāks. Tiesa, tam nav bezgalīgs derīguma termiņš.

Cilvēkam, kas grib iepirkties ekoloģiski, jābūt nedaudz gudrākam.

Mājas lapā ekomarkejums.lv ir apkopota informācija par visiem šobrīd Latvijā sastopamiem eko marķējumiem. Ja kāds no veikalā redzamiem marķējumiem nav redzams šajā mājas lapā, Neimane aicina to nofotografēt un aizsūtīt lapas veidotājiem, lai eksperti varētu izvērtēt, cik patiešām "zaļš" ir šis marķējums.