Raidījuma skanēšanas laikā variet sazināties, zvanot uz tālruņa numuriem 67222888, 67225599, kā arī aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Mēdz teikt, ka laime nav naudā, bet gan tās daudzumā. Tomēr – kāpēc tik daudzi cilvēki, kuri ir bagāti, nav laimīgi, bet tie, kuriem reizēm ir ticis ļoti maz, tādi ir? Kā būt psiholoģiski noturīgākiem, ka būt laimīgākiem, kā saprast sevi un atrast laimi tur, kur reizēm to nemaz nemeklējam, vai arī saprast, ka tā nav tur, kur visu laiku cenšamies to atrast?

"Ja ārējā pasaulē ir kaut cik sakārtota mūsu dzīve, tad arī mūsu iekšējā pasaule saņem apstiprinājumu, ka bija vērts piedzimt, pārvarēt dažādas grūtības, bet novērtē tos brīžus, kas nāk kā dāvana," skaidrojot, ko nozīmē psiholoģiskā veselība, raidījumā Kā labāk dzīvot atzīst psihoterapeite Aina Poiša.

"Ja iekšiņa sakrīt ar āriņu, tad cilvēks varētu teikt, jā, es principā esmu pateicīgs par to, ka sajūtu laimīgumu kādu mirkli, ja ne 24 stundas diennaktī," turpina Aina Poiša.

Finanšu trenere Karīna Kulberga atzīst, ka viņu interesē saikne starp laimīgu un jēgpinu dzīvi. 

"Katru mirkli laimi noturēt grūti, visu laiku būt paaugstinātā tonusā,  ka viss ir labi. Vairāk gribas vērst skatu uz to, kā noturēt jēgpilno, nekrist lejās pārāk zemu un visu laiku turēties pie tā, ka novērtējam arī tos mirkļus, jā, iestrēgstam trolejbusā, ir jāpaspēj bērnu aizvest uz skolu, bet kaut kāds jēgpilnums ir arī tajā," uzskata Karīna Kulberga.

Cilvēks nevar būt laimīgs visu laiku.

"Ja esam tikai kā taurenīši, tad pietrūkst realitātes sajūtas. Cilvēks neaug, ja viņam nav grūtību. Līdz ko ir grūtības, ir spiests savus resursus tērēt ar citu jaudu. Ja viss ir labi, ir atslābums. Tas ir patīkami, bet nedomāju, ka cilvēki, kas ilgstoši dzīvo atslābumā, reāli ir ieķērušies dzīvē no visas sirds," uzskata Aina Poiša.

Karīna Kulberga norāda uz pētījumiem, kas atklāj, ka laimes sajūtas avoti ir pasaulē universāli, tā ir veselība, ģimene un mīlestība. Nauda kā laimes avots neparādās. Tomēr, ja jautā, kāpēc cilvēks ir nelaimīgs – galvenās atbildes ir naudas un veselības trūkums.

Karīna Kulberga min, ka arī Latvijā atalogumus cilvēkiem pieaug, naudas ir vairāk, bet tas nevairo laimes sajūtu par savu finanšu situāciju.

Atslēga sajūtā par kontroli. Tas iedod drošības un nedaudz miera sajūtu. "Nevar runāt par vienu summu, kas sniedz laimes sajūtu," atzīst Karīna Kulberga