Pazeminoties gaisa temperatūrai, sākas apkures sezona. Pirms aktīvi sākt sildīt savu mājokli pašu spēkiem, neatkarīgi no pielietojamā apkures veida, obligāti ir jāpārliecinās par krāsns vai plīts ugunsdrošību. Taču ļoti svarīgi ir laicīgi rūpēties arī par kurināmo. Bieži ugunsnelaimes iemesli ir nepiemērota kurināmā izmantošana, ne tikai slapja malka, bet arī pilnīgi neatbilstoši sadzīves atkritumi, kas aizkvēpina skursteni. Tāpat der atcerēties, ka pārkurinātas krāsnis vai vienkārša nevērība var kļūt par iemeslu ugunsgrēkam. Kad jūs beidzamo reizi satikāt skursteņslauķi?

Studijā Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Uzraudzības pārvaldes priekšnieks Dzintars Lagzdiņš un Latvijas skrursteņslaucītāju amata brālības valdes priekšsēdētājs Māris Bambis.

Skursteni jāapseko un jāiztīra reizi gadā, arī ja izmanto šķidro kurināmo. Ja gāzes katliem ir metāla oderējums, pieļaujams skursteni tīrīt reizi divos gados. Bet cilvēki sevišķi negādā par sava mājokļa ugunsdrošību. Statistika ir visai bēdīga, diennaktī pirms raidījuma ugunsdzēsējiem bijuši pieci izsaukumi, kur nelaimes cēlonis bijis skurstenī degoši sodrēji.

Skursteņus tīrīt un apkopt drīkst visu gadu, ieteicams, protams, to darīt laikā, kad nav apkures sezona.