Mainīt savus ieradumus nemaz nav tik vienkārši, bet iegrozīt dzīvi tā, lai tā kļūtu planētai draudzīga, liekas vēl sarežģītāk. Tomēr, kā rāda piemēri, tad nekā neiespējama tur nav. Par vairāk nekā 50 planētai draudzīgiem ieradumiem jeb dzīvesstila pieredzes apmaiņas kampaņu "Es daru tā!", kurā smelties interesantas idejas, kā ar prieku dzīvot dabai draudzīgāk, vairāk raidījumā Kā labāk dzīvot.

“Kā iedvesmot cilvēkus darīt mazas lietas, lai palīdzētu planētai izdzīvot un saglabāt dabiskās vērtības,” ar Vides filmu studijas uzsākto kampaņu iepazīstina aktrise un kostīmu māksliniece Madara Botmane. “Uzdevums un izaicinājums ir stāstus padarīt maksimāli vienkāršus, lai cilvēki saprastu, ka pietiek ar mazu lietu, ko dzīvē ieviest un izmainīt, un vari daudz izdarīt.”

Vides inženierzinātņu doktore, Ekodizaina kompetences centra pārstāve Jana Simanovska ir gandarīta par raidījuma koncepciju.

“Kā iedvesmas avots, tas ir vērtīgi, jo cilvēkiem patīk mācīties vienam no otra. Ja kāds dzird kādu stāstā, īpaši, ja runājam par populārām personām, cilvēkiem patīk mācīties,” atzīst Jana Simanovska.

Vidusskolniece Anete Bukovska iepazīstina ar savu piedāvājumu, kas tapis kopā ar draugiem, viņi ražo vienreizlietojamus ēdamus traukus.

Pieredzē dalās arī drēbniece Kristīne Kalēja, kura darina tērpus no jau izmantotām tekstīlijām, un pilsētplānotājs un arhitekts Oto Ozols, mudinot pārvietoties ar velosipēdu.