Ko darīt, ja nevari aizpogāt apģērbu, satvert un noturēt priekšmetus, ievērt adatā diegu? Rokas dienā tirpst un piepampst, bet naktīs moka stipras sāpes - tas liecina par karpālā kanāla iekaisumu. Karpālā kanāla sindroms ir liga, ar kuru var saskarties ikviens, kam ir noslodze rokām. Tās var būt šuvējas, adītājas, juvelieri, galdnieki, tāpat mūziķi, kā arī mūsdienās cilvēki, kas daudz strādā ar datoru. Ņemot vērā mūsdienu dzīvesveidu, ar šādu iekaisumu var saskarties teju katrs Latvijas iedzīvotājs. Kā saglabāt veselas plaukstas locītavas un kā ārstēt karpālā kanāla iekaisumu, interesējamies raidījumā Kā labāk dzīvot. Raidījuma viesi: ģimenes ārste Latvijas Ārstu biedrības prezidente Ilze Aizsilniece, neiroķirurgs Kaspars Auslands un ķirurgs Jānis Žaržeckis.

Slimības izcelsme ir mehāniska, tas ir mehānisks nervu nospiedums, parasti vairāk cietīs vadošā roka. Tipiskas sūdzības – tirpst pirksti. Ar laiku slimība sāk mocīt cilvēkus, parādās sāpes naktī, var parādīties jušanas traucējumi, kustību precizitātes traucējumi.

Tā ir slimība, kas ilgstoši bojā dzīves kvalitāti.

Zāles šai slimībai palīdz salīdzinoši īslaicīgi. Galvenais risinājums - operācija. Bet vispirms jādodas pie ģimenes ārsta, kas jau tālāk, ja būs nepieciešams, nosūtīs pie neirologa.

Karpālā kanāla iekaisuma operācija ir valsts apmaksāts medicīnas pakalpojums.