Raidījuma skanēšanas laikā variet sazināties, zvanot uz tālruņa numuriem 67222888, 67225599, kā arī aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Apostille – kas tas ir? Šo un citus notariālus jautājumus raidījumā Kā labāk dzīvot uzdodam Notāru padomes priekšsēdētājam Jānim Skrastiņam un padomes rīkotājdirektorei Vijai Pizičai.

No 2019. gada 1. jūlija Latvijā izdotu publisku dokumentu legalizāciju ar apostille veic zvērināti notāri visā Latvijā. Līdz ar to cilvēkiem, kuriem rodas nepieciešamība iesniegt Latvijā izdotu dokumentu iestādē kādā ārvalstī, nav vairs jādodas uz Rīgu, lai to apliecinātu ar apostille. Tagad šis pakalpojums pieejams jebkurā zvērināta notāra birojā 30 pilsētās. Turklāt elektroniski izsniegtus dokumentus pie zvērinātiem notāriem iespējams apostillēt arī attālināti.

Apostille ir dokumentu legalizācija. Ja cilvēks Latvija saņem kādu publisku dokumentu un vēlas to lietot ārvalstīs, tad ir jāiziet noteikta juridiska procedūra, lai dokuments otrā valstī būt derīgs. To sauc par dokumentu legalizāciju jeb atbilstoši 1961.gadā pieņemtai Hāgas konvencijai par apostilli. Šī konvencija nosaka vienkāršotu dokumentu legalizāciju.

Līdz šim ar to nodarbojās Ārlietu ministrija vai konsulārais departaments. Tagad šo funkciju pārņēmuši notāri visā Latvijā. Pirmajā nedēļa 240 dokumenti apostillēti.