Raidījuma skanēšanas laikā variet sazināties, zvanot uz tālruņa numuriem 67222888, 67225599, kā arī aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Klāt ražas laiks un līdz ar to jautājums - kā izaudzēto saglabāt ziemai? Raidījumā Kā labāk dzīvot šoreiz vairāk stāstām par produktu saldēšanu. Ar ieteikumiem dalās Veselības centru apvienības uztura speciāliste, fitnesa trenere Siguldas sporta centrā Anita Baumane.

Protams, ogas, augļus un dārzeņus vislabāk ēst svaigus, tad var uzņemt vairāk vitamīnus. Bet vasarā neizdosies apēst tik daudz, lai pietiktu vitamīnu visai ziemai organismā.

Dati liecina, ja ogas saldē uzreiz pēc novākšanas, uzturvērtība, konkrēti vitamīni, saglabājas. Saldējot vēlāk, vitamīnu daudzums mazinās, bet noteikti saglabājās šķiedrvielas, kas nezūd termiski apstrādājot.

Uzturvērtību saglabāšanas ziņā vislabākā gan būtu skābēšana, jo skābētos produktos ir arī pienskābās baktērijas, kas ir vajadzīgas zarnu veselībai.

Skābējot gan lieto arī sāli, bet tas nebūs grēcīgākais sāls uzņemšanas veids, atšķirībā no tā, ko uzņemam ar cīsiņiem vai citiem produktiem reizēm.

Anita Baumane norāda, ka saldēt nevajadzētu kolrābjus, redīsus, rutkus, kabačusarī sīpolus, lokus un ķiplokus. Tos labāk ēst svaigus.

Saldētavā labāk likt to, kas garšo, bet nevajag pārblīvēt saldētavu. Lai ekonomētu vietu, var samalt vai sablenderēt produktus.

Klausītāji arī interesējas par gaļas saldēšanu. Anita Baumane iesaka to saldētavā likt porcijas, kuras vēlāk pagatavos. Un arī atklāj mazliet citādu kotlešu recepti, kur maizes vietā izmanto dārzeņus.

Kotletes

500 – 600 g dārzeņi (pēc izvēles brokolis, puķkāposts vai burkāns), divas olas, pākšaugi vai lēcas, maltā gaļa (pēc izvēles cūkas, liellopa vai putnu) un garšvietas. Visu masu sajauc.

Kotletes cep cepeškrāsnī uz cepamā papīra 40 minūtes.

Arī šo kotlešu masu var saldēt porcijās.