Raidījuma skanēšanas laikā variet sazināties, zvanot uz tālruņa numuriem 67222888, 67225599, kā arī aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Vai raidieraksts ir labs podkāsta aizvietotājs? Kādi ir pandēmijas laika jaunvārdi un ko ar tiem darīt? Šos un citus jautājumus apspriežam raidījumā Kā labāk dzīvot ar valodniekiem Diti Liepu un Andreju Veisbergu novembra latviešu valodas stundā.

Dite Liepa atzīst, ka arī valodā ir aktuāli jautājumi, kas saistīti ar Covid-19 jeb koronavīrusu. Viens no jautājumiem, kā latviskot vārdu "lokdauns". Valsts valodas centra tīmekļvietnē skaidrots, ka to iesaka atveidot kā "stingra izolācija mājoklī" vai "daļēja izolācija mājoklī".

Tāpat skaidrots par sejas aizsegu un sejas masku. Valsts valodas centrs arī iesaka lietot jēdzienu kolektīvā imunitāte, ne pūļa imunitāte, jo vārds pūlis var raisīt negatīvas asociācijas.

Pote un vakcīna ir sinonīmu, tikai medicīnā vairāk lieto vakcīna, vakcinēt un imunizēt, savukārt pote un potēties iesaka lietot sarunvalodā.