Jau daudzkārt raidījumā Kā labāk dzīvot esam secinājuši, ka lieliskus ceļojumus var saplānot arī tepat Latvijas teritorijā. Šoreiz plašāk stāstām par iniciatīvu, kas palīdzētu veiksmīgāk plānot ceļojumu un nepalaist garām objektus un vietas, ko noteikti jāapskata ceļojuma laikā.

Ir izskanējis aicinājums Latvijas tūrisma informācijas centriem veidot apskates objektu sarakstu top 10 formātā. Ar ideju iepazīstina BalticTravelnews.com direktors Aivars Mackevičs. Viņš to sauc par sava veida dzimtas koku veidošanu tūrismā, attiecinot gan uz ģeogrāfiskām vietām, gan vēsturiskiem objektiem. Mackevičs atzīst, ka cilvēkiem patīk kopsavilkumi - 10 garākās ielas Rīgā vai 10 garākie tilti Latvijā, vai arī ziņas par to, kur Latvijā uzstādīts pirmais vēja ģenerators. Šādas un līdzīgas informācijas pietrūkst, bet tā ļautu piesaistīt tūristus, kas interesējas par konkrētiem apskates objektiem.

Kurzemes Tūrisma asociācijas priekšsēdētājs Artis Gustovskis atzinīgi vērtē ideju un norāda, ka viņam patiktu tops, kurā apkopota informācija par to, kurai pilsētai visvairāk dzeja veltīta vai dziesmas, kurās pilsētās uzņemtas visvairāk filmas, kur ir visvairāk vīndaru, kur ražo maizi, vai arī, kur ir lielākā viesnīcas gulta

Vidzemes Tūrisma Asociācijas valdes priekšsēdētājs Raitis Sijāts atzīst, ka līdzīgu ideju jau īsteno, apkopojot informāciju par vienīgajiem un unikāliem tūrisma apskates objektiem Vidzemes pusē. Iespēju veidot šādus topus, kas norāda kādu īpašu vietu, ir daudz un dažādas.