"Camino de Santiago” (Santjago ceļš) ir viens no populārākiem svētceļnieku maršrutiem Eiropā. Papildus klasiskajam maršrutam Spānijā, Eiropā ir izveidots vesels Svētā Jēkaba ceļu tīkls, kam tuvākajā laikā pievienosies arī 300 km garš Santjago ceļš cauri Latvijas teritorijai. Tie būs 14 posmi, katrs 20-30 kilometrus garš. Par ceļa tapšanu, maršruta īpatnībām un nozīmi, raidījumā Kā labāk dzīvot stāsta ceļa izveides autore Latvijā, Santjago biedrības izveidotāja Sandra Rone, Kultūras akadēmijas pasniedzēja, svētceļojumu vadītāja Latvijā daudzu gadu garumā Linda Straume pasaules apceļotāja, ceļojumu bloga "mugursoma.lv" autore Zane Eniņa.

Latvijas Santjago ceļš sāksies Valkā un noslēgsies Žagarē (Lietuva). Ceļa maršrutu veidojot, ievērots Santjago ceļa veidošanas princips, ka jāparāda dažādas kultūrvēsturiskas vietas valstī un arī daba, tāpēc arī iekļauts viens posms gar jūru. Tāpat iekļautas mazāk apdzīvotas vietas, kā arī maršruts veidots tā, lai ceļš vestu gar dažādu konfesiju baznīcām.

Caur Vidzemi ceļš ved pa vēsturiskām vietām, kur ir apliecinājums par Santjago ceļu un karte veidota saskaņā ar arhibīskapiem, Kultūras ministriju, Nacionālo kultūras mantojuma pārvaldi. Maksimāli vēlme ir izvairīties no lieliem ceļiem, lai iešana būtu droša un patīkama.

Karte sadalīta 14 posmos, aptuveni pēc spējām, cik cilvēks dienā var noiet ap 25 - 30 km.

Santjago ceļu drīkst mērot kājām, ar velosipēdu vai ar zirgu.

Paralēli top arī naktsmītņu tīkls, meklējot vietas, kur būtu iespēja pārnakšņot par pieticīgākiem līdzekļiem. Tā kā pagaidām Latvijā vēl naktsmītņu nav daudz, vēlams iepriekš sazināt.

Santjago ceļš ir par ļaušanos, ceļš palīdz un nodrošina, atrod iespējas un vietas!

Viena teorija ir, ka īstākais svētceļojums ir tas, ko veicam no sava mājas sliekšņa. Arī Latvijā ir cilvēki, kas to izdarījuši.