Dzirde ir viena no būtiskākajām cilvēka maņām, kas ir svarīga visa mūža garumā. Auss ir delikāts maņas orgāns, kura veselības nodrošināšana ir ļoti svarīga, lai saglabātu labu dzirdi un izvairītos no nepatīkamām, diskomfortu radošām problēmām, piemēram, ausu sāpēm. Kādas profilaktiskas darbības jāveic, lai nodrošinātu ausu veselību un labu dzirdi? Raidījumā Kā labāk dzīvot par to, kā saglabāt labu dzirdi un veselas ausis saruna ar klīnikas " Premium Medical" otorinolaringoloģi, foniatri Līgu Loginu un ārstniecības iestādes "Dzirdes sistēmas" dzirdes konsultanti Annu Silantjevu.

Troksnis visneatgriezeniskāk ietekmē dzirdi. Troksnis visapkārt - faktors, kas spēcīgi iedarbojas uz dzirdes nervu. Klausīties mūziku austiņās speciālisti iesaka ne vairāk kā stundu diennaktī.

Bieži dzirdes traucējumus rada arī atkārtotas akūtas ausu un deguna saslimšanas. Smagas iesnas, kas pāriet vidusauss iekaisumā ir viens no dzirdes traucējumu veicinošiem faktoriem. Parasti šie bojājumi ir atgriezeniski un liekas problēmas nesagādā.

Ausu aizbāžņus atsevišķas situācijās var lietot, bet ilgstoši tos lietot nav ieteicams. Auss ejai patīk būt brīvai, lai tā “elpotu”.

Tāpat nav ieteicams auss eju pastiprināti tīrīt ar dažādiem kosmētikas kociņiem. Ar kosmētikas kociņu ausī esošo sēru var tikai pastumt dziļāk. Jāatceras, ka auss sērs veicina auss aizsardzību un nedaudz dezinficē.