Nederīgām vai nevajadzīgām mantām trīs pielietošanas veidi: pirmais, utilizācija – tās nonāk atkritumos, šķirotas vai nešķirotas, otrs – pārdošana komisijas vai lietoto mantu veikalos, trešais – kādam atdod tālākai lietošanai, raidījumā Kā labāk dzīvot skaidro Uldis Līkops.

Kā, nekaitējot videi, atbrīvoties no nevajadzīgām lietām, kā un kur to izdarīt vienkārši un kā iespējams mainīt , lai tās lietderīgi izmantotu arī pēc tam, kad iepriekšējam īpašniekam tās vairs nav vajadzīgas, raidījumā Kā labāk dzīvot skaidro labdarības veikala "Otrā elpa" Rīgas veikalu vadītāja Aiga Zeltiņa un biedrības "Latvijas Sarkanais krusts" ģenerālsekretārs Uldis Līkops. Ierakstos uzklausām lielo ģimeņu centra „Ģimenes atbalsts” vadītāju Viju Ahunzjanovu, sia BAO projektu vadītāju Ričardu Rapoportu un Facebook domubiedru grupa „Atbrīvojies no lietām. Rīga” administratori Lindu Videjusu-Jureviču.

Ziedot vajadzētu to, kas pēc lietotājā domām varētu būt noderīgs. Diemžēl cilvēki izvēlas ziedot daudz izmetamu lietu. Gan "Sarkanā krusta" pārstāvji, gan veikalu "Otrā elpa" pārstāvji ziedotājiem regulāri atgādina, ka nevar nest ziedošanai cauras un netīras drēbes, saplēstas lietas, kā arī sapelējušas grāmatas.