Publiskā telpa šobrīd burtiski ir pārpildītā ar to, kas  notiek atkritumu apsaimniekošanas jomā, un nav jau ko brīnīties, jo ar atkritumu apsaimniekošanas sistēmas pilnveidošanu mums iet kā pa celmiem. Pastāv dažādas sabiedriskas iniciatīvas, kā padarīt Latviju par teritoriju, kas neslīks atkritumos. Piemēram, atsākāmies no iepakojuma, vai ieviešam atkritumu vērtības nodokli. Vai šādas iniciatīvas var palīdzēt atrisināt sasāpējušos jautājumus atkritumu apsaimniekošanas jomā, interesējamies raidījumā Kā labāk dzīvot. par iniciatīvām diskutē Lielās Talkas vadītāja Vita Jaunzeme, SIA ZAAO Šķiroto atkritumu savākšanas daļas vadītāja Ginta Gailuma un Latvijas Zaļā punkta direktors Kaspars Zakulis.

Vita Jaunzeme rosina ieviest samaksu par iepakojumu jau iegādājoties preci. „Ja cilvēks būs jau samaksājis arī par iepakojumu, viņš to nemetīs dabā, bet centīsies atgūt savu ieguldījumu. Protams, ir ļoti svarīgi nodrošināt infrastruktūru, lai atkritumus varētu sašķirot un atkritumu apsaimniekotāji varētu attīstīt biznesu," atzīst Jaunzeme.

Ginta Gailuma norāda, ka palēnām cilvēki pievēršas atkritumu šķirošanai un nodošanai, apsaimniekotāji tos savāc, bet problēma – kur tos likt.

„Mēs vācam, bet ir problēmas, kur to likt, kāpēc ir jāvāc. (..) Tas Latvijā ir satraucoši. Darām, izpildām direktīvas, ievērojam likumus, bet tālāk?” vērtē Gailuma.